Obecnie 317 forumowiczów jest online
Obecnie 317 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

not set w raportach adwords w Google Analytics

Nowicjusz ✭

Witajcie,

Taka sytuacja - od 10 lutego zaobserwowałem w swoich raportach Google Analytics - Adwords - Kampanie duży udział paremetru "not set" w ilościach konwersji z kampanii Adwords. Jest to o tyle dziwne, że kolumna Kampania pokazuje jako źródło not set, ilosć kliknięć - 0 , dane kosztowe również 0 ale dalej liczba sesji, strona/sesja, liczba konwersji to wszystko jest. Porównując to z danymi z Adwords ( Adwords importuje konwersje z analytics) wszystko się zgadza tj zarówno Adwords jak i Analytics pokazują tą samą liczbę kliknięć i ten sam koszt. W kwestii konwersji jest rozbieżność bo Adwords pokazuje liczbe konwersji = Wszystkie z google/cpc - not set. Konta są skonfigurowane poprawnie, a problem dotyczy praktycznie wszystkich kont na jednym mck. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem kiedyś ?

Będę wdzięczny za pomoc!

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: not set w raportach adwords w Google Analytics

Najlepszy Współtwórca
w drugim punkcie możesz mieć rozwiązanie swojego problemu

http://arkadiuszpodlaski.pl/czym-jest-not-set-w-google-analytics/

czyli jednak dodanie tego jednego skryptu może mieć wpływ

Dodatkowo tutaj masz podobny temat https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Google-Analytics-Raport-Ad...
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Czy na pewno nikt nie grzebał w ustawieniach kont adwords bądź analytics?

Na pewno sprawdź wszystkie elementy związane z łączeniem kont adwords i analytics.

Połączenie odpowiednich widoków.
Udostępnianie w analytics danych.
Automatyczne tagowanie.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dzieki za odpowiedź,

Nikt nie grzebał w ustawieniach, wrzuciłem na kilka kont jeden skrypt adwords ale nie sądze, że to może być powodem bo not set obserwuje od 10.02 a skrypty implementowałem 6.02 i żadnych problemów nie było. Te wszystkie punkty o których piszesz są spełnione. Widoki odpowiednie są połączone, automatyczne tagowanie włączone i dane sa udostępniane w GA. Jesli np byłby problem z tagowaniem to raczej kliknięcia Analytics by zliczał a tutaj ich nie zlicza.... I nie ma ich też nigdzie w panelu Google Adwords bo liczba kliknięć się zgadza w obydwu panelach.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
w drugim punkcie możesz mieć rozwiązanie swojego problemu

http://arkadiuszpodlaski.pl/czym-jest-not-set-w-google-analytics/

czyli jednak dodanie tego jednego skryptu może mieć wpływ

Dodatkowo tutaj masz podobny temat https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Google-Analytics-Raport-Ad...
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dzięki jeszcze raz ale punkt numer 2 faktycznie mógłby być rozwiązaniem gdyby liczba dane z adwords nie odpowiadały w 100% danym z analytics, chyba jest to jakiś cięższy temat

Nowicjusz ✭
Sprawdziłem u siebie - mam dokładnie ten sam problem. Przy czym wszystko zaczęło się.. 10 lutego (wcześniej nie notowałem w kolumnie Kampania 'not set'). Koszt kampanii również wynosi 0, przy czym są zarówno sesje jak i konwersje.
Jedynie przy porównaniu z AdWords, w moim przypadku liczba konwersji jest identyczna jak w Analytics, uwzględniając 'not set' (

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Sprawdz ustawienia swojego GA:
1. polaczenie GA z GAW
2. Autotagowanie on
3. Czy parametr gclid dobrze sie przenosi po kliknieciu w reklame.

Po 10 stycznia byl problem z danymi w GA. Sprawdz czy to sie nadal utrzymuje

Nowicjusz ✭ ✭
Ma ten sam problem od 10 lutego na dwóch kontach. Wszystko jest połączone, reszta kampanii pokazuje się normalnie. Jakiś bug?

Najlepszy Współtwórca
Sprawdź czy przed wysłaniem odsłony do GA, nie jest wysyłane jakieś zdarzenie, to potrafi dużo zepsuć w danych.

Student ✭ ✭ ✭

Sprawdziłem na kilku kontach i wygląda to na chwilowy problem po stronie Google Analytics.

Rozkład (not set) w kampaniach AdWords wygląda podobnie we wszystkich:

(not set) 02 2015

Michał Bryś

Student ✭ ✭ ✭
Ciekawe, czy to ma jakiś związek z tym Emotikon: Szczęśliwy
http://adwords.blogspot.com/2015/02/get-faster-and-easier-url-tracking-with.html
Michał Bryś

Najlepszy Współtwórca
Pisalem o tym ze to przejsciowy problem Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Nie. Nie ma zwiazku. Opcje te testowalem juz w styczniu. Zreszta jaki mialoby to zwiazek z GA? Emotikon: Mrugający