Obecnie 209 forumowiczów jest online
Obecnie 209 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

listy remarketingowe analytics dla innej strony w adwords

Nowicjusz ✭

Witam,

chciałabym dowiedzieć się w jaki sposób mogę importować listy remarketingowe analytics do adwords? Na koncie analytics mam zebrane listy użytkowników z pewnej strony,a chciałabym dla tych użytkowników utworzyć kampanię remarketingową w adwords na inną stronę. Po połączeniu konta adwords z analytics, weszłam w zakładkę "odbiorcy" w adwordsie, ale listy analyticsowe nie pojawiły się tam automatycznie (a myślałam, że tak się stanie Emotikon: Smutny ). jak ten problem rozwiązać? 

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: listy remarketingowe analytics dla innej strony w adwords

Wschodząca Gwiazda
Witaj,
jeśli masz poprawnie połączone konta AdWords i Analytics lista utworzona w Analytics powinna pojawić się na karcie Odbiorcy w Udostępnionych zasobach praktycznie od razu po jej utworzeniu.
Kliknij więc na koncie AdWords w ikonę koła zębatego, wybierz "Ustawienia konta", następnie w menu po lewej stronie wybierz "Połączone konta"->"Google Analytics" i sprawdź, czy do konta AdWords jest podłączony odpowiedni widok z GA.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Marina listy remarketingowe przy tworzeniu są przypisane do konkretnego konta i nie można tego zmienić. Możesz puścić kampanię remarketingową na inną stronę ale wyłącznie z konta, które było zadeklarowane przy tworzeniu listy remarketingowej . Adaśko

Najlepszy Współtwórca

marina i tu pytanie do Ciebie...

Co było przed połączeniem nowego konta adwords. Czy analytics był połączony już z innym kontem adwords? Jeśli tak to listy są na tym koncie.

Jeśli nie było połączone z kontem adwords to powinny pojawić się na tym nowym koncie. W takim przypadku to jest rozwiązanie problemu, jeśli nie...

To mimo, że nie jest to zalecane, możesz na tym poprzednim koncie utworzyć nową kampanię dla innej strony (dobrze jeśli ta nowa strona jest o czymś zupełnie innym, żeby frazy się nie dublowały, jeśli obie kampanie mają działać równolegle).

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Dominik - nie da się utworzyć listy remarketingowej w Analytics bez wybrania konta reklamowego i nie rozpoczniesz procedury tworzenia listy jeśli konto Analytics nie zostanie wcześniej połączone z kontem AdWords.
Więc skoro listy już istnieją, to znaczy, że konta były połączone.
W związku z tym, tak jak sugerujesz, można co najwyżej reklamować drugą stronę z tego samego konta AdWords. Ale to kiepski pomysł.

Tomasz Ciepłucha