Obecnie 261 forumowiczów jest online
Obecnie 261 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

kod śledzenia - dane demograficzne i zainteresowanie nie działa

Student ✭

Witam,

Chcę uruchomić w ramach Google Analytics możliwość zbierania o odwiedzających ich danych demograficznych i zainteresowań.

W związku z tym muszę zaktualizować dotychczasowy kod śledzenia Google Analytics na stronie (wygląd > edytor > footer.php) - co też zrobiłem ponad trzy dni temu (14.01.14). Mimo to GA cały czas nie odbiera kodu jako zaktualizowanego (odpowiedniego).

Nie wiem o co chodzi? Na czym polega mój błąd??

Strona jest postawiona na Wordpress 3.6.1
Ponizej PRINT SCREEN stronki z kodem śledzenia zaktualizowanym - mam nadzieję, że coś widać, bo nie widzę opcji aby go dodać jako załącznik ;/

Kod śledzenia - Wordpress.jpg

PS. Nie znalazłem nigdzie dotąd takiego tematu, mam nadzieję, że się nie powtórzył

Z góry dzięki za pomoc!

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jakub N
września 2015

Dot.: kod śledzenia - dane demograficzne i zainteresowanie nie działa

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Twój kod GA został wklejony na stronie aż 5 razy. Usuń wszystkie wersje i wklej tylko jeden nowy skrypt tuż przed </head>

ff.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Profesjonalista ✭
Sprawdź zakładkę Google settings Twojego pluginu All In One SEO Pack bo jednak chyba masz jakieś wtyczki które mogą dodać kod analytics Emotikon: Szczęśliwy

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

kod wkleiłeś w plik footer.php odpowiedzialny za dolną część strony, czyli tuż przed body

Ty musisz wkleić kod przed znacznikiem </head> i znajdziesz go w pliku header.php - nagłówek

Pamiętaj jednak, że jeśli tylko będzie trzeba zaktualizować szablon, na którym zbudowana jest strona to sprawdź, czy nadal masz kod analyticsa w odpowiednim pliku (może dany plik nie był modyfikowany przy aktualizacji) - ale musisz o tym pamiętać, bo stracisz kilka dni danych zanim się zorientujesz.

Druga sprawa to już mała porada odnośnie wordpressów. Rób aktualizacje na bierząco ze względu na wiele ataków spamerskich na wordpressy - na luki w kodzie.

Dominik Myślak

Rozwiązanie
września 2015

Profesjonalista ✭

Może zaimplementuj sobie Google Tag Manager. Dzięki np tej wtyczce zyskasz:

- nie będziesz nic zmieniał w plikach źródłowych więc wszelkie aktualizacje wordpressa/tematu nic nie popsują

- dodasz sobie jakie tam potrzebujesz kody GA, remarketing, itd z poziomu GTM

Wszystkie odpowiedzi

Magister ✭ ✭ ✭
Analyticsowi specjaliści, Jakub czeka na Wasze wsparcie Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
KarolinaP
Rozwiązanie
września 2015

Twój kod GA został wklejony na stronie aż 5 razy. Usuń wszystkie wersje i wklej tylko jeden nowy skrypt tuż przed </head>

ff.png

Student ✭ ✭ ✭
krzysztof co za program tu uzyłeś ?

Student ✭
Dzięki,

Masz rację usunąłem już dwa kody... Problem w tym że nie mogę znaleźć jeszcze dwóch pozostałych aby je usunąć, aby się nie dublowały (przeszukałem wszystkie strony oraz cały edytor wyglądu na Wordpress)

Jest jakiś sposób żeby znaleźć w którym miejsce, znajduje się kod śledzenie?

W stopce masz dwa i w nagłówku jeden. Szukaj w źródle strony ID swoich statystyk.

Możesz też użyć swojego klienta FTP. Powinien mieć opcję wyszukiwania tekstu w plikach na serwerze.

id.png

Student ✭ ✭ ✭
sprawdz wtyczki

Student ✭

Sprawdzając po kolei

Wtyczki odpowiedzialnej za kod dla GA na pewno żadnej zainstalowanej nie mam

Sprawdziłem footer i header (stopkę, nagłówek) i... nic nie znalazłem
Wrzucam print screeny - jeśli coś na nich widać...

Stopka.png

Nagłówek 1.jpg

Nagłówek 2.jpg

Przez ID w źródle strony i klienta FTP jeszcze szukać nie próbowałem (jeszcze z tego nie korzystałem, więc muszę najpierw poznać jak to działa)

Wschodząca Gwiazda

A edytujesz odpowiedni motyw ?

original.jpg

Student ✭
Tak sprawdzałem z pewnością motyw, którego używam (a zawsze używałem tylko jednego)

Naprawdę nie wiem gdzie mogą się znajdować 2 pozostałe kody...
Rozwiązanie
września 2015

Profesjonalista ✭
Sprawdź zakładkę Google settings Twojego pluginu All In One SEO Pack bo jednak chyba masz jakieś wtyczki które mogą dodać kod analytics Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭

Hej

Przepraszam za poślizg - wcześniej nie dałem rady

Tak Dzięki za uwagę! All in Seo Pack ma opcje włączenia śledzenia GA, o czym nie wiedziałem - ale nie była ona włączona (i nie została)

Poza tym znalazłem kod GA w 'Ustawienia' > 'Header and Footer' 

CO ZROBIŁEM

1. All in one Seo Pack zostawiłem w spokoju - tj. nie włączałem śledzenia, bo było wyłączone

2. Usunąłem kod GA z "Ustawienia' > 'Header and Footer' - załączam print screen, chociaż nie ma tu już czego pokazywać Emotikon: Mrugający (żeby było wiadomo gdzie ten kod był)

Header and footer.jpg

3. Zmieniłem kod GA w 'Wygląd' > Stopka (footer.php) > na nowy wprowadzający zbieranie danych demograficznych i zainteresowań - kod widać na print screen

Stopka - kod GA.jpg

WYNIKI

- Zgodnie z Google Assistant Tag mam w końcu wyłącznie jeden kod śledzenia uruchomiony

- GA w końcu zaczęło zbierać dane demogrficzne i zainteresowania! - chociaż na razie oczywiście za wiele ich nie ma

- Niestety z 'Google Tag Assistant' otrzymałem również informację żę wklejony kod znajudje się poza sekcją head - i tu ostatni raz proszę o wspracie, bo to musi być jakiś banalny błąd, GDZIE POWINIENEM WKLEIĆ TEN KOD ABY BYŁ W SEKCJI HEAD ? (u góry print screan)

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

kod wkleiłeś w plik footer.php odpowiedzialny za dolną część strony, czyli tuż przed body

Ty musisz wkleić kod przed znacznikiem </head> i znajdziesz go w pliku header.php - nagłówek

Pamiętaj jednak, że jeśli tylko będzie trzeba zaktualizować szablon, na którym zbudowana jest strona to sprawdź, czy nadal masz kod analyticsa w odpowiednim pliku (może dany plik nie był modyfikowany przy aktualizacji) - ale musisz o tym pamiętać, bo stracisz kilka dni danych zanim się zorientujesz.

Druga sprawa to już mała porada odnośnie wordpressów. Rób aktualizacje na bierząco ze względu na wiele ataków spamerskich na wordpressy - na luki w kodzie.

Dominik Myślak

Student ✭
Dzięki! Pomogło, wszystko jest już ok.
I dzięki za uwagę, rzeczywiście przy zmianie szablonu kod może gdzieś łatwo zostać 'przestawiony'

I dziękuje wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Zanim temat zamknę skorzystam z okazji i uderzę z pytaniem w temacie:
- Czy polecacie jakąś wtyczkę do Wordpressa, która pozwala na korzystanie z statystyk GA, a jednocześnie aktualizowanie kodu, odpowiednie ustawienia etc. w razie potrzeby (tak jak było w przypadku nowego kodu do zbierania info demograficznych i zainteresowań)?
Np. już w tej wtyczce All in One Seopack, trzeba by kombinować pewnie, żeby taki kod zakutalizować...
- Czy raczej polecacie wbijać kod zawsze ręcznie, co daje więcej elastyczności, ale jednocześnie potencjalnych problemów (jak chociażby konieczność uważania na kod w razie zmiany szablonu nagłówka strony)?

PS. Jeśli chodzi o aktualizacje Wordpressa, to chętnie bym to zrobił, ale nie mogę bez wiedzy mojego 'informatyka', który z drugiej strony sam się garnie... Nie ważne.