Obecnie 303 forumowiczów jest online
Obecnie 303 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

jak sprawdzić co spowodowało nagle duży skok w wizytach na stronie.

Nowicjusz ✭

Moją stronę www odwiedza dziennie po 120-150 osób. Nagle w niedzielę było 450 osób i poźniej wróciło wszystko do normy. Skąd ten ruch, jak mogę to sprawdzić poprzez google analyctys, co było przyczyną takiego ruchu

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: KarolinaP (Magister ✭ ✭ ✭)
września 2015

Dot.: jak sprawdzić co spowodowało nagle duży skok w wizytach na stron

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Zaloguj sie do Google Analytics. Tam w raportowaniu wybierz Pozyskanie -> Kanaly.
Przy wybieraniu dat skorzystaj z opcji porownaj np. poniedzialek do niedzieli. W raporcie zobaczysz, ktore zrodlo ruchu spowodowalo zwiekszony ruch.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Zajrzyj do raportu źródeł ruchu

Najlepszy Współtwórca

Agnieszko może w jakiś konkretny dzień opublikowaliście jakiś artykuł na swojej stronie bądź na jakiejś zewnętrznej stronie z linkiem do Waszej strony.

Może prowadząc kampanie AdWords zwiększyliście wtedy budżet dzienny co spowodowało większą ilość kliknięć. W analyticsie łatwo namierzysz dzień skoku odwiedzin i wtedy szukaj tak jak podał Krzysztof np. stron, które kierowaly do Waszej strony.

Jeśli to faktycznie jakaś strona www to dlaczego kierowała do Was - czy to Wasze działania, czy na danej stronie (np. forum) ktoś opublikował link do Waszej strony.

Jeśli to dobre źródło to zastanówcie się czy nie zainwestować w reklamę na tej stronie, czy też (jesli to forum) np. wypowiadać się na nim by pozyskiwać w ten sposób Klientów.

Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: KarolinaP (Magister ✭ ✭ ✭)
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Zaloguj sie do Google Analytics. Tam w raportowaniu wybierz Pozyskanie -> Kanaly.
Przy wybieraniu dat skorzystaj z opcji porownaj np. poniedzialek do niedzieli. W raporcie zobaczysz, ktore zrodlo ruchu spowodowalo zwiekszony ruch.

Nowicjusz ✭

Mam informacje, ale nie wystarczające. Przy kluczowych słowach na które klienci wchodzili na stronę 97 % stanowi "not provided" i co z tym mam zrobić. Nic mi to nie daje

Dalej mam inne słowa ale one stanowią po kilka procent. Co jest przyczyną takiej sytuacji

Najlepszy Współtwórca
Niestety to efekt wprowadzenia szyfrowania wyszukiwarki przez Google.
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/S%C5%82owa-kluczowe-bezp%C...

Możesz poznać inne parametry tego ruchu czyli stronę docelową, lokalizację, demografię, porę dnia,....
Dodatkowe informacje o słowach możesz uzyskać z GWT (można połączyć konta) ale nie można tych danych wprost powiązać z zachowaniem (innymi danymi z Analytics)