Obecnie 280 forumowiczów jest online
Obecnie 280 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

id na stronie INNE niż id na koncie

Nowicjusz ✭

dostęp do strony www ma kilka osób, 

jakiś rok temu zamonotwałem kod GA o ID : X, 

wchodze po roku na statystyki i widze że wyszukiwanie organiczne to 2 osoby (directy i referrale duże ,po kilka tys.) zdziwiłem się, wszedłem w kod strony i widze inne ID: Y, 

pytanie jak to możliwe że GA policzył directy i referrale dobrze (mimo rozbieżnego identyfikatora)???? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: id na stronie INNE niż id na koncie

Wschodząca Gwiazda
Dane do Google Analytics można przesyłać nie tylko za pomocą umieszczonego na stronie kodu śledzącego. I tą właśnie własność wykorzystują spamerzy przesyłając do losowych usług dane dotyczące rzekomych wizyt po to by np. ściągnąć ciekawskich użytkowników na swoje strony lub w innych celach.
Stąd wystarczy założyć usługę i nie instalując nigdzie kodu po jakimś czasie zaczną się w tej usłudze pojawiać dane pochodzące właśnie z tego typu działań.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda

Te wejścia bezpośrednie i referrale, które widzisz w raportach, to prawdopodobnie fikcyjny ruch spamowy, który stał się w ostatnim czasie plagą na kontach Analytics.
Możesz to bardzo szybko zweryfikować wyświetlając jako wymiar dodatkowy pole "Nazwa hosta" np. w raporcie Pozyskiwania->Cały ruch->Kanały.

Jeśli zobaczysz w kolumnie "Nazwa hosta" wartości (not set) lub inne niż nazwa Twojej domeny to oznacza, że również problem dotknął Ciebie.

Zarówno w sieci, jak i na tym forum, jest mnóstwo informacji o spamowym ruchu na koncie Analytics i jak się go pozbyć.

wymiar-dodatkowy-nazwa-hosta.png

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
to ciekawe, dziekuje ALE rzecz w tym że id w kodzie strony jest inne niż id które powinno być, wiec jak to możliwe że w ogóle Anlitycs zlicza cokolwiek ?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Dane do Google Analytics można przesyłać nie tylko za pomocą umieszczonego na stronie kodu śledzącego. I tą właśnie własność wykorzystują spamerzy przesyłając do losowych usług dane dotyczące rzekomych wizyt po to by np. ściągnąć ciekawskich użytkowników na swoje strony lub w innych celach.
Stąd wystarczy założyć usługę i nie instalując nigdzie kodu po jakimś czasie zaczną się w tej usłudze pojawiać dane pochodzące właśnie z tego typu działań.
Tomasz Ciepłucha