Obecnie 36 forumowiczów jest online
Obecnie 36 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

google analytics - pytanie

Nowicjusz ✭

Szanowni,  analizuję za pomocą narzędzia Google Analytics 2 strony - celem zapoznania się z tym narzędziem. Mam pytanie:
dlaczego w obu przypadkach w kategorii "ruch mobilny" wskazuje jedynie użytkowników z Rosji (każdorazowo język identyfikuje jajo rosyjski, a miejscowość - Samara). Strony były odwiedzane, prtzez mnie i inne osoby, za pośrednictwem smatrfonów - co nei jest wykazane w raportach.
Uprzejmie prosze o odpowiedź
ŁI

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: google analytics - pytanie

Najlepszy Współtwórca
Google Analytics nie jest idealnym narzedziem jesli chodzi o przypisywanie danych geograficznych. Bierze sie to z rozbieznosci danych kryjacych sie za adresem IP. Dzieki IP przypisywana jest m.in miejscowosc z ktorej pochodzi uzytkownik.

Ponadto teraz Google Analytics przezywa fale tzw. SPAMowego ruchu, ktory rowniez pochodzi z RU. O SPAMowym ruchu mozesz poczytac na forum. Juz nie jeden watek tutaj goscil. Prawdopodobnie to Ciebie dotyczy. W skrocie nalezy swoje widoki danych filtrowac.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: google analytics - pytanie

Najlepszy Współtwórca
Google Analytics nie jest idealnym narzedziem jesli chodzi o przypisywanie danych geograficznych. Bierze sie to z rozbieznosci danych kryjacych sie za adresem IP. Dzieki IP przypisywana jest m.in miejscowosc z ktorej pochodzi uzytkownik.

Ponadto teraz Google Analytics przezywa fale tzw. SPAMowego ruchu, ktory rowniez pochodzi z RU. O SPAMowym ruchu mozesz poczytac na forum. Juz nie jeden watek tutaj goscil. Prawdopodobnie to Ciebie dotyczy. W skrocie nalezy swoje widoki danych filtrowac.