Obecnie 191 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

eksperyment test a/b

Nowicjusz ✭

Witam,

mam pytanie: od 15 stycznia trwa Eksperyment na 2 odmianach mojej witryny. Jednak nie widzę żadnych danych w eksploratorze eksperymentu. Kod jest zweryfikowany. Podczas wejścia na stronę witryny, oryginalna strona jest podmieniana na odmianę strony, czyli eksperyment jakby trwa, ale nie widać żadnych wyników. Jak mogę to poprawić, zmienić?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: eksperyment test a/b

Najlepszy Współtwórca
Twoj test dziala. Kod jest dobrze zainstalowany, ale dla wersji testowej wgrywa sie jakis hash # w adresie URL. Moze jest jakis konflikt?

Raczej testuje sie duze zmiany. Do testow cen mozna wykorzystac inne mechnizmy np. Optimizley.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

co masz na myśli pisząc, że nie widzisz żadnych danych?

Chodzi o to jak wchodzisz do konkretnego eksperymentu, czy nawet nic nie masz (żadnych sesji) w kolumnie "Sesje" na liście eksperymentów?

Jeśli celem eksperymentu jest ocena skuteczności w realizacji jakiegoś celu, a cel nie był zrealizowany ani razu odkąd eksperyment został uruchomiony wówczas nie ma co się wyświetlać.

W związku z tym pytanie do Ciebie jaki jest cel Twojego eksperymentu określony w ustawieniach.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Mozesz podeslac URL testowanej strony?

Nowicjusz ✭
Cześć, cel jest ustawiony. Jest to test a/b dwóch stron. Jedna strona jest oryginalna, a druga jest jej odmianą, w eksperymencie uczestniczy 100% ruchu, czyli system musi raz wyświetlać oryginalną stronę, raz jej odmianę. Kod jest zweryfikowany, działa poprawnie. Widzę, że eksperyment działa, wchodząc na oryginalną stronę, czasami widzę, że URL zmienia się na jej odmianę. W adwordsie są nawet zliczone konwersje z obu stron, wejścia na pewno są i na stronę oryginalną, i na odmianę. Widzę to w Raportowanie --> Zachowanie --> Ogółem. Natomiast w eksploratorze eksperymenta mam 0 sesji w eksperymencie i brak jakichkolwiek statystyk. Wszędzie jest 0.

Wschodząca Gwiazda
Ponawiam w takim razie prośbę Maćka o podanie adresu testowanej strony.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Strony różnią się tylko ceną produktu, jeśli to jest ważne.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Twoj test dziala. Kod jest dobrze zainstalowany, ale dla wersji testowej wgrywa sie jakis hash # w adresie URL. Moze jest jakis konflikt?

Raczej testuje sie duze zmiany. Do testow cen mozna wykorzystac inne mechnizmy np. Optimizley.

Nowicjusz ✭
Dzięki, jutro sprawdzę, o co chodzi z #.

Wiem, że kod działa, pytanie jest dlaczego nie ma żadnych statystyk. Nie chcieliśmy testować przez Optimizley, chcieliśmy przez Analytics, bo jednocześnie na danych stronach też robimy przez Analyticsa inne rzeczy.

Najlepszy Współtwórca
Optimizely bez problemu integruje sie z GA Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
Jeszcze pytanie: o co chodzi z tym hashem #? Nic takiego nie widzę.

Najlepszy Współtwórca