Obecnie 175 forumowiczów jest online
Obecnie 175 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

e-mail remarketing przez google analytics

Nowicjusz ✭

Witam, mam dziwne pytanie, ale może dostanę odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Chodzi o taki projekt. Jest kilka źródeł ruchu, np. Facebook, forum, Instagram i inne. Ludzie w tych źródłach zostawiają swoje adresy e-mail, a potem dostają maila, z którego przechodzą na pewną stronę docelową lub nie przechodzą.

Czy da się ustawić remarketing przez google analytics w ten sposób, żeby ludzie, którzy kliknęli w link lub baner w mailu lub po prostu tego maila otworzyli później widzieli reklamę w GDN?

Czyli remarketing tylko dla tych, którzy weszli w jakąkolwiek interakcję z mailem. Jeśli tak, jak to zrobić lub gdzie znajdę informację na ten temat. Będę wdzięczna za pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marina Z
września 2015

Dot.: e-mail remarketing przez google analytics

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Najpierw stworz segment zawierajacy warunki, ktore opisalas powyzej. Potem przemianujesz segment jako liste remakretingowa i gotowe.

Tutaj stosowne info:

https://support.google.com/analytics/answer/2611268?hl=pl

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Mozesz ustawic cel na ludzi, ktorzy zostawiaja adres mailowy na Twojej stronie np. oparty o sledzenie zdarzen oraz do tej samej listy dodac osoby, ktore trafia na LP z kampanii e-mail.

Niestety osob, ktore otworzyly maila nie da sie zremarketingowac Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭
Ok, rozumiem, że nie da się zrobić remarketingu dla tych, którzy otworzą maila, a czy da się zrobić dla tych, którzy trafią z maila na stronę docelową? Jeśli da się, chciałabym zrobić osobnę listę użytkowników, którzy przeszli na stronę, klikając w link lub baner w mailu, niezależnie od tego, z jakiego źródła ruchu mam ich e-mal. Ścieżka ma być taka: dostał maila -> kliknął -> przeszedł na stronę -> dostaję baner z remarketingiem.
Jak to zrobić technicznie? otagować link i banery w mailu przez kreator urla? I jak później ustawić to w Analyticsie? Może jest jakiś link z info na ten temat, jeśli nie możesz mi tego rozpisać tutaj? Dzięki ogromne za pomoc.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marina Z
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Najpierw stworz segment zawierajacy warunki, ktore opisalas powyzej. Potem przemianujesz segment jako liste remakretingowa i gotowe.

Tutaj stosowne info:

https://support.google.com/analytics/answer/2611268?hl=pl

Nowicjusz ✭
Dzięki!