Obecnie 222 forumowiczów jest online
Obecnie 222 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

dane demograficzne analitics

Nowicjusz ✭

Witam,
Mam pytanie odnośnie wdrożenia danych demograficznych w GA i zmian w polityce prywatności. Chciałam się dowiedzieć co dokładnie ma się znaleźć w tej "nowej" polityce prywatności.
W opisie na stronie jest tylko wielki ogólnik i nikt nie wie jak konkretnie sformułować zapisy. Czy jesteście w stanie podać mi przykładową treść tej nowej polityki?

Dokładnie chodzi o tą wzmiankę.
W przypadku wdrożenia raportów zainteresowań i danych demograficznych Google Analytics musisz w swojej polityce prywatności przedstawić
• sposób używania danych pochodzących z reklam Google opartych na zainteresowaniach lub danych odbiorców zewnętrznych (np. wiek, płeć i zainteresowania) w usłudze Google Analytics.

https://support.google.com/analytics/an ... ic=2611283

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Lidia R
września 2015

Dot.: dane demograficzne analitics

Najlepszy Współtwórca
Informacja moze znalezc sie w polityce cookies i wystarczy dodac punkt 2.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Bardzo fajnie, ze podjelas ten temat. Kazdy kraj ma rozne postrzeganie informacji co do polityki prywatnosci. W Polsce wystarczy prosty zapis, ze informacje o uzytkowniku sa calkowicie anonimowe (nie sa zbierane dane osobowe) i nie sa nigdzie one dalej sprzedawane. Zbierane informacje sluza tylko ocenie efektywnosci dzialan marketingowych i dostosowaniu serwisu pod potrzeby uzytkownikow.

Nowicjusz ✭

Cześć, dzięki za odpowiedź. Wybacz ze dopytuje ale chciałabym mieć pewność.

Na mojej stronie nie ma jako tako polityki prywatności ale jest polityka cookies. Czy mogę informację te umieścić właśnie w niej?

Jako pierwszy pkt polityki cookies jest zapis.

1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

I wystarczy tu dodać drugi pkt, np. o takiej treści? (Należy coś wspominać konkretnie o analitiscie?)

2. Dane uzytkowniku sa calkowicie anonimowe (nie sa zbierane dane osobowe) i nie sa nigdzie one dalej sprzedawane. Zbierane informacje sluza tylko ocenie efektywnosci dzialan marketingowych i dostosowaniu serwisu pod potrzeby uzytkownikow.

Z góry, dzięki.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Lidia R
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Informacja moze znalezc sie w polityce cookies i wystarczy dodac punkt 2.

Nowicjusz ✭

dzięki!