Obecnie 251 forumowiczów jest online
Obecnie 251 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

błąd analytics - więcej unikalnych użytkowników niż odsłon

N/A
# 1
N/A

Czy ktoś z was spotkał się z przypadkiem, żeby statystyki Google Analytics pokazywały więcej unikalnych użytkowników niż odsłon. Jeżeli tak, to z czego to może wynikać?

Poniżej link do raportu:

http://web.tdcpolska.pl/cartman/statystyki.pdf

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: KarolinaP (Magister ✭ ✭ ✭)
września 2015

Dot.: błąd analytics - więcej unikalnych użytkowników niż odsłon

Najlepszy Współtwórca
Blad jest spowodowany konfliktem w kodzie sledzacych Analytics (GATC). Prawdopodobnie jest konflikt Java Script JS. Google Tag Assistant mowi o: "No HTTP response detected".

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: KarolinaP (Magister ✭ ✭ ✭)
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Blad jest spowodowany konfliktem w kodzie sledzacych Analytics (GATC). Prawdopodobnie jest konflikt Java Script JS. Google Tag Assistant mowi o: "No HTTP response detected".

Magister ✭

Bardzo ciekawy temat. Trochę poszperałem i widzę, że z problemem borykasz się  od pewnego czasu :-). Będę strzelał, ale może to wynikać ze sposobu zliczania unikalnych użytkowników (chodzi o próbkowanie danych). Czy próbowałeś tworzyć raport niestandardowy z widokiem użytkowników unikalnych np. na mapie. U mnie różnica się pojawia pomiędzy mapą (bazuje na ciasteczkach) a widokiem ogólnym (bazuje na niepróbkowanych danych):

1. Edycja raportu niestadardowego

Zrzut ekranu 2013-11-20 o 13.34.56.png

2. Rezultat raportu

Zrzut ekranu 2013-11-20 o 13.47.43.png

3. Odbiorcy-> ogółem

Zrzut ekranu 2013-11-20 o 13.35.23.png

Wprawdzie u mnie więcej wyświetla unikalnych użytkowników, ale możez spróbować dodać odsłony, unikalne odsłony. Wstępnie tylko w celu weryfikacji danych. Twój przypadek idealnie nadaje się do tego. 

Wskazówki:

Obliczanie liczby unikalnych użytkowników w Google Analytics

[ Edytowane ]
Magister ✭

No i Maciej pozamiatał :-).

Magister ✭

Jeszcze 12 groszy do raportu. 

W raporcie widać subdomenę A. Ta poprzez przekierowanie 301 kieruje na subdomenę B. 

Przekierowanie 301 powinno iść z nagłówka HTTP, tak więc na tej subdomenie teoretycznie nie powinien być możliwy pomiar w GA, ze względu na fakt, że są przekazywane nagłówki HTTP a źródło strony już nie. Domena B wydaje się że jest ok. 

Możesz napisać czy raport dotyczy subdomeny A ? Ewentualnie czy faktycznie wykonujesz pomiar na tej subdomenie i jak dochodzi do przekierowania 301. 

Pozdrawiam