Obecnie 185 forumowiczów jest online
Obecnie 185 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

adres dynamiczny a ustawienie celów

Nowicjusz ✭

Witam

Przeszukałem dotychczasowe wątki, przetestowałem wszystkie zaproponowane w nich podpowiedzi ale niestety nic nie zadziałało.

Drodzy użytkownicy mam taki adres (niestety nie jest on zbyt przyjazny) w dodatku jest dynamiczny ponieważ na końcu doklejany jest zawsze unikatowy numer zamówienia klineta.

"/index.php?_g=cs&_p=modules%2Fgateway%2FPNK%2ForderForm.inc.php&cart_order_id=140705-121418-4129"

i w żaden sposób nie mogę dla niego ustawić działającego celu:

próbowałem opcji: zaczyna się oraz wyrażanie regularne z różnymi kombinacjami.

Nie chciał bym modyfikować url`a na ten moment bo zależy mi na tym żeby konwersja była liczona również na danych historycznych.

Będę wdzięczny za pomoc.

Maciek

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: adres dynamiczny a ustawienie celów

Wschodząca Gwiazda
Maciej a jaki masz typ dopasowaniu w celu ? Powinieneś wybrać "rozpoczyna się od " i dać w celu"/index.php?_g=cs&_p=modules%2Fgateway%2FPNK%2ForderForm.inc.php". Tu masz więcej o dopasowaniu https://support.google.com/analytics/answer/1116091?hl=pl&ref_topic=1007030#urlMatchTypes

Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli chcesz ustawić cel na 1 stronę generowaną dynamicznie to potraktuj ją jak statyczną. Przy okazji możesz zweryfikować adres do celu, więcej na https://support.google.com/analytics/answer/1116091?hl=pl&ref_topic=1007030#verifyYourGoal .

Adaśko

Nowicjusz ✭
Dziękuje za odpowiedź ale niestety nie mogę potraktować tej podstrony jako statyczna ponieważ na końcu adresu tak jak pisałem doklejany jest unikalny numer zamówienia (jeden numer= jeden klient=jedno zamówienie) więc typ dopasowania "równa się" tutaj nie zadziała.

"/index.php?_g=cs&_p=modules%2Fgateway%2FPNK%2ForderForm.inc.php&cart_order_id=140705-121418-4129"

Czy samo wpisanie "gateway" nie powinno rozwiązać sprawy? czy muszę jeszcze dodać jakieś znaczniki?

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Spróbuj wyrażenia regularnego:

/index\.php\?_g=cs&_p=modules%2Fgateway%2FPNK%2ForderForm\.inc\.php&cart_order_id=.*

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Maciej a jaki masz typ dopasowaniu w celu ? Powinieneś wybrać "rozpoczyna się od " i dać w celu"/index.php?_g=cs&_p=modules%2Fgateway%2FPNK%2ForderForm.inc.php". Tu masz więcej o dopasowaniu https://support.google.com/analytics/answer/1116091?hl=pl&ref_topic=1007030#urlMatchTypes

Adaśko

Najlepszy Współtwórca
Panowie,

Od poczatku jest problem z adresem URL. W URL mamy "%2" co oznacza "/". Trzeba wszystkie "%2" zastapic jako "/" i cele zaczna sie zliczac.
Dla pewnosci proponuje uzyc wyrazenie regularnego w ustawieniu URL w celu.

Profesjonalista ✭

tak dla ścisłości %2F = /  Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Otoz to Emotikon: Szczęśliwy