Obecnie 220 forumowiczów jest online
Obecnie 220 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Znikające połączenie AdWords z Analytics

Magister ✭

Wczoraj pojawił mi się problem którego jeszcze nigdy nie miałem. W jednym z kont Analytics pomimo niezmienianych ustawień i aktywnych połączeń, nagle ruch z Adwords zamiast do Paid Search zaczął trafiać do Other. Czy ktoś miał podobny przypadek albo ma pomysł co może być powodem?

Dot.: Znikające połączenie AdWords z Analytics

Wschodząca Gwiazda
Po pierwsze spytaj się adminów hosta strony czy nie grzebali przy .htaccess na serwerze. Jeśli tak, to mogli spowodować, że serwer ucinał gclid i GA nie odbierał poprawnie danych. Pozdrawiam Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Ja miałem sytuację, że konta się same rozłączały. Nikt nie robił tego ręcznie, bo nie ma po tym śladu w historii, a normalnie rozłączenie kont jest odnotowywane w historii zmian.
Konta były łączone dobrych kilkanaście razy i w pewnym momencie problem sam zniknął. Od dwóch miesięcy jest spokój. Niestety nie wiem co było powodem, ale też taka sytuacja zdarzyła mi się pierwszy raz.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Bartek, ostatnio bylo z tym troche problemow. Sa to wewnetrze problemy. Beda wkrotce rozwiazane systemowo.