Obecnie 237 forumowiczów jest online
Obecnie 237 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Znikające połączenie AdWords z Analytics

Magister ✭

Wczoraj pojawił mi się problem którego jeszcze nigdy nie miałem. W jednym z kont Analytics pomimo niezmienianych ustawień i aktywnych połączeń, nagle ruch z Adwords zamiast do Paid Search zaczął trafiać do Other. Czy ktoś miał podobny przypadek albo ma pomysł co może być powodem?

___________________________________________________________
Otrzymałeś pomoc? Kliknij w gwiazdkę! Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Znikające połączenie AdWords z Analytics

Wschodząca Gwiazda
Po pierwsze spytaj się adminów hosta strony czy nie grzebali przy .htaccess na serwerze. Jeśli tak, to mogli spowodować, że serwer ucinał gclid i GA nie odbierał poprawnie danych. Pozdrawiam Adaśko

Dot.: Znikające połączenie AdWords z Analytics

Wschodząca Gwiazda
Ja miałem sytuację, że konta się same rozłączały. Nikt nie robił tego ręcznie, bo nie ma po tym śladu w historii, a normalnie rozłączenie kont jest odnotowywane w historii zmian.
Konta były łączone dobrych kilkanaście razy i w pewnym momencie problem sam zniknął. Od dwóch miesięcy jest spokój. Niestety nie wiem co było powodem, ale też taka sytuacja zdarzyła mi się pierwszy raz.
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Znikające połączenie AdWords z Analytics

Najlepszy Współtwórca
Bartek, ostatnio bylo z tym troche problemow. Sa to wewnetrze problemy. Beda wkrotce rozwiazane systemowo.