Obecnie 147 forumowiczów jest online
Obecnie 147 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmiany w kodzie tagów remarketingowych

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Zobaczyłem dziś, że zmieniły się tagi remarketingowe. 

O ile w piątek nie było problemów z konfiguracją kontenera Tag menagera to dziś już niestety nie mogę znaleźć Etykiety konwersji. Tag jej nie zawiera.

Gdzie mogę ją znaleźć? 

Tag menager wymaga wypełnienia Etykiety konwersji.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: MateuszK
września 2015

Dot.: Zmiany w kodzie tagów remarketingowych

Student ✭ ✭ ✭
Ok.
Podobne problemy pojawiły sie także za na zachodzie jakieś 3 tygodnie temu kiedy wprowadzano zmiany związane z remarketingiem dynamicznym.
Zmiany te polegają na tym, że domyślna - główna lista remarketingowa tworzona jest jako utworzona automatycznie, wiecznie otwarta, 30 dniowa lista zdefiniowana przez reguły. Jedyna możliwością skonfigurowania taga remarketingowego w Tag Managerze polega na utworzeniu dodatkowej listy w oparciu grupę docelową - Uzytkownicy strony z określonym tagiem. Po utworzeniu można pobrać tag gdzie znajduje się Etykieta konwersji.
Jak zwykle problem był łatwiejszy do rozwiązania niż wydawało sie na początku Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭ ✭ ✭

Jeżeli nikt nie spotkał się z tym problemem to prosiłbym o odpowiedź kogoś z ekspertów Google AW jak rozwiązać brak Convesion label w nowych kodach RM

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: MateuszK
września 2015

Student ✭ ✭ ✭
Ok.
Podobne problemy pojawiły sie także za na zachodzie jakieś 3 tygodnie temu kiedy wprowadzano zmiany związane z remarketingiem dynamicznym.
Zmiany te polegają na tym, że domyślna - główna lista remarketingowa tworzona jest jako utworzona automatycznie, wiecznie otwarta, 30 dniowa lista zdefiniowana przez reguły. Jedyna możliwością skonfigurowania taga remarketingowego w Tag Managerze polega na utworzeniu dodatkowej listy w oparciu grupę docelową - Uzytkownicy strony z określonym tagiem. Po utworzeniu można pobrać tag gdzie znajduje się Etykieta konwersji.
Jak zwykle problem był łatwiejszy do rozwiązania niż wydawało sie na początku Emotikon: Szczęśliwy

Magister ✭ ✭ ✭
Witam serdecznie,

bardzo się cieszę, że udało się rozwiązać problem (i to samemu! brawo!). Osobiście nie znałam odpowiedzi na to pytanie, dlatego też zapytałam kolegów z zepołu pomocy, ale nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi, dlatego też nic nie pisałam.

Bardzo dziękuję za opublikowanie rozwiązania problemu, na pewno przyda się innym. Postawa Forumowicza godna podziwu Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam serdecznie,
KarolinaP

Student ✭ ✭ ✭

Udało się dokopać do problemu na jednym z angielskojęzycznych for.

Podobno jest jeszcze możliwość wykorzystania tej pierwszej automatycznie generowanej listy przez utworzenie tagu Customowego zamiast remarketingowego. Jednak tego nie testowałem.