Obecnie 319 forumowiczów jest online
Obecnie 319 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmiany w kodzie tagów remarketingowych

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Zobaczyłem dziś, że zmieniły się tagi remarketingowe. 

O ile w piątek nie było problemów z konfiguracją kontenera Tag menagera to dziś już niestety nie mogę znaleźć Etykiety konwersji. Tag jej nie zawiera.

Gdzie mogę ją znaleźć? 

Tag menager wymaga wypełnienia Etykiety konwersji.

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: MateuszK
września 2015

Dot.: Zmiany w kodzie tagów remarketingowych

Student ✭ ✭ ✭
Ok.
Podobne problemy pojawiły sie także za na zachodzie jakieś 3 tygodnie temu kiedy wprowadzano zmiany związane z remarketingiem dynamicznym.
Zmiany te polegają na tym, że domyślna - główna lista remarketingowa tworzona jest jako utworzona automatycznie, wiecznie otwarta, 30 dniowa lista zdefiniowana przez reguły. Jedyna możliwością skonfigurowania taga remarketingowego w Tag Managerze polega na utworzeniu dodatkowej listy w oparciu grupę docelową - Uzytkownicy strony z określonym tagiem. Po utworzeniu można pobrać tag gdzie znajduje się Etykieta konwersji.
Jak zwykle problem był łatwiejszy do rozwiązania niż wydawało sie na początku Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Student ✭ ✭ ✭

Jeżeli nikt nie spotkał się z tym problemem to prosiłbym o odpowiedź kogoś z ekspertów Google AW jak rozwiązać brak Convesion label w nowych kodach RM

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: MateuszK
września 2015

Student ✭ ✭ ✭
Ok.
Podobne problemy pojawiły sie także za na zachodzie jakieś 3 tygodnie temu kiedy wprowadzano zmiany związane z remarketingiem dynamicznym.
Zmiany te polegają na tym, że domyślna - główna lista remarketingowa tworzona jest jako utworzona automatycznie, wiecznie otwarta, 30 dniowa lista zdefiniowana przez reguły. Jedyna możliwością skonfigurowania taga remarketingowego w Tag Managerze polega na utworzeniu dodatkowej listy w oparciu grupę docelową - Uzytkownicy strony z określonym tagiem. Po utworzeniu można pobrać tag gdzie znajduje się Etykieta konwersji.
Jak zwykle problem był łatwiejszy do rozwiązania niż wydawało sie na początku Emotikon: Szczęśliwy

Magister ✭ ✭ ✭
Witam serdecznie,

bardzo się cieszę, że udało się rozwiązać problem (i to samemu! brawo!). Osobiście nie znałam odpowiedzi na to pytanie, dlatego też zapytałam kolegów z zepołu pomocy, ale nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi, dlatego też nic nie pisałam.

Bardzo dziękuję za opublikowanie rozwiązania problemu, na pewno przyda się innym. Postawa Forumowicza godna podziwu Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam serdecznie,
KarolinaP

Student ✭ ✭ ✭

Udało się dokopać do problemu na jednym z angielskojęzycznych for.

Podobno jest jeszcze możliwość wykorzystania tej pierwszej automatycznie generowanej listy przez utworzenie tagu Customowego zamiast remarketingowego. Jednak tego nie testowałem.