AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 300 forumowiczów jest online
Obecnie 300 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmiana właściciela usługi

Nowicjusz ✭

Witam,

Tło problemu:

• Po zatrudnieniu się w nowej firmie otrzymałem zadanie zarządzania stroną internetową. Niefortunnie okazało się, że poprzedni administrator it zabrał ze sobą konto google analytics.

Opis problemu:

• Poprzedni informatyk na stoim koncie Google posiada wiele domen podpiętych pod jedną grupę (konto google analytics). W jaki sposób udostępnić wyłącznie jedną usługę (domenę) w taki sposób, aby nowy administrator mógł usunąć poprzedniego właściciela i stać się nowym administratorem usługi?

Podjęte próby:

• Udostępnienie samej usługi nie było problemem. Problem pojawiał się przy próbie usunięcia tego jednego użytkownika (pola są wyszażone). Zapewne dobrym pomysłem było by przypisanie na usługi do innego konta i przekazanie tego konta bezpośrednio nowemu użytkownikowi, jednak nie potrafię tego zrobić. 

Pytanie:

• Czy istnieje możliwość przeniesienia w pełni jednej z usług google analytics na innego użytkownika?
  • Jeśli tak - w jaki sposób wykonać taką operację?
Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł G
września 2015

Dot.: Zmiana właściciela usługi

Najlepszy Współtwórca
Hej,

Dzięki za szczegółowe opisanie problemu, ale usług między kontami nie można przenosić.
Struktura Google Analytics wygląda następująco Konto -> Usługa -> Widok danych. Z konta nie możesz wyrwać usługi i przenieść jej do innego konta.

To co możesz zrobić to podpiąć tylko kogość na poziomie usługi dając jej dostęp "administratorski". Taka osoba będzie widziała ustawienia usługi i widoków. Niestety ustawień na poziomie konta nie będzie mogła robić, np. zarządzać usuniętymi widokami i usługami.

Najlepiej będzie szybko postawić nowe konto.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł G
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Hej,

Dzięki za szczegółowe opisanie problemu, ale usług między kontami nie można przenosić.
Struktura Google Analytics wygląda następująco Konto -> Usługa -> Widok danych. Z konta nie możesz wyrwać usługi i przenieść jej do innego konta.

To co możesz zrobić to podpiąć tylko kogość na poziomie usługi dając jej dostęp "administratorski". Taka osoba będzie widziała ustawienia usługi i widoków. Niestety ustawień na poziomie konta nie będzie mogła robić, np. zarządzać usuniętymi widokami i usługami.

Najlepiej będzie szybko postawić nowe konto.

Nowicjusz ✭
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Zrobię tak jak mówisz, jednak niestety nie jest to rozwiązanie zapewniające bezawaryjne wyjście z tej sytuacji. W momencie gdy poprzedni administrator wykasuje dane z analyticsa - firma straci sporo danych. Oczywiście nie zakładam, ze tak właśnie się stanie, jednak niech ten temat będzie przestrogą dla innych na przyszlość, aby NIE MIESZAĆ danych firmowych z danymi prywatnymi lub domenami nie powiązanymi ze sobą.

Dziękuję i pozdrawiam

Wschodząca Gwiazda
Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto wiedzieć. Nawet mając pełne uprawienia do edycji na poziomie usługi nie można tworzyć nowych filtrów w widokach, ani modyfikować istniejących.
Można co najwyżej włączyć lub wyłączyć dowolny filtr, który już jest na koncie.
To dyskwalifikuje tak naprawdę możliwość pełnego zarządzania widokami w usłudze.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Dziekujemy Tomku!

Nowicjusz ✭
Mam podobny problem - z tym że poprzedni Administrator usunął swoje konto mailowe, na które zarejestrowane było konto Analitics. Czy możliwe jest żeby konto analitics nie miało żadnego administratora? czy jest może inny administrator o którym nie wiem?

W zakładce zarządzanie użytkownikami mogę tylko odwołać swój dostęp.
Nie mam dostępu do ustawień konta.

Najlepszy Współtwórca
Jesli poprzedni Adminsitrator usunal sie z konta to musial zostawic kogos innego w roli Administratora.

Jesli poprzedni Administrator usunal konto mailowe to trzeba sprobowac odzyskac konto kontaktujac sie w tej sposob z infolinia Google 800 702 380 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00.