Obecnie 349 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmiana nazwy strony

Nowicjusz ✭ ✭

Witam .
Zmieniłem nazwę kilku plików w których było użyte podkreślenie ( _ ) na bardziej przyjazny wyszukiwarkom myślnik ( - ) oraz nazwy innych stron. Kod śledzenia na nich pozostał ten sam. Zmianę nazwy wprowadziłem też w poszczególnych zakładkach stron w Google analytics. Nie mogę niestety zrobić przekierowania w pliku .htaccess. Obecnie wyszukiwarka ma już zindeksowane strony z tym "podkreśleniem".

Jak długo będzie trwała weryfikacja dla tej nowej nazwy (przy użyciu tego samego kodu)? Nie chciałbym stracić już "zdobytej" pozycji w rankingu Google.
Pozdrawiam Zdz

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Zmiana nazwy strony

Wschodząca Gwiazda
Wiesz co patrząc na to od strony SEO to raczej trafiona porada.

Zresztą zmieniasz adres na stronie na "bardziej przyjazny" wyszukiwarkom, a nie możesz zrobić podstawowej rzeczy, która w SEO raczej jest wymagana.

Poza tym, nie temat na forum Adwordsowe Emotikon: Szczęśliwy powodzenia na forum dla webmasterów.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
pytanie chyba bardziej powinieneś zadać na tym forum https://productforums.google.com/forum/#!forum/webmaster-pl

W narzędziach dla webmasterów możesz wskazać strony, które mają zostać wyindeksowane, czyli te z "_"...

natomiast te nowe strony mogą zostać zaindeksowane już teraz, bądź za parę dni. Wszystko może zależeć od tego jak szybko trafi na Twoją stronę robot i odwiedzi każdą podstronę.

Dodatkowo powinieneś dodać do narzędzi dla webmasterów nową sitemapę z poprawnymi adresami.
Dominik Myślak

Profesjonalista ✭
Google Analytics nie ma tu nic do pozycji w rankingu Google. Jeżeli nie możesz utworzyć przekierowania (301) na nowe adresy to dla Google będą to nowe strony - żadna "moc" nie zostanie na nie przekazana. A okres czasu w jakim Google zaindeksuje nowe adresy jest uzależniony od różnych czynników, które mają przełożenie na to jak często robot odwiedza Twoją domenę.
Możesz ręcznie wskazać strony, które mają być usunięte z indeksu w Narzędziach dla webmasterów i ewentualnie dodać tam nowe strony przesyłając mapę strony. Nic to jednak nie zmieni jeśli chodzi o pozycję w rankingu Google

Nowicjusz ✭ ✭
Nazwy nowych strony są zmienione TYLKO przez zamianę podkreślenia na myślnik. Treść została ta sama. Co do tej sitemapy ... mam ją zmienioną też na serwerze ale o Google sitemap zapomniałem Emotikon: Mrugający. Zmienię ją później- dziś

Nowicjusz ✭ ✭
Nie chcę usuwać stron z indeksu bo zmieniłem TYLKO nazwę stron. Kod śledzenia jest ten sam. A co do tej mapy- zmiana dotyczy 5 podstron a nie strony głównej

Nowicjusz ✭ ✭
podeśle też to samo zapytanie pod link jaki podałeś -dzięki

Najlepszy Współtwórca
Dla google nazwa podstrony z _ a z - to mogą być dwa różne adresy... czyli w indexie Google będziesz miał dwie te same podstrony pod innymi adresami - to błąd, dlatego zalecenie o wyindeksowaniu ich w narzędziach dla webmasterów.
Dominik Myślak

Student ✭
Zrób przekierowanie 301, zgłoś nową mapę strony, następnie w GWT -> indeksowanie -> pobierz jako Google ( podaj nowe podstrony)

Wschodząca Gwiazda
Przekierowanie 301 w Twoim przypadku to najlepsze rozwiązanie bo przekażesz nowemu adresowi wartość poprzedniego adresu. Poza tym ludzie nie będą trafiać na stronę błędu 404 co dla Google też nie jest pozytywnym czynnikiem.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Napisałem POWYŻEJ - ‎04-15-2015 14:33 - że nie mogę zrobić przekierowania 301więc twoja porada jest nieco chybiona.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Wiesz co patrząc na to od strony SEO to raczej trafiona porada.

Zresztą zmieniasz adres na stronie na "bardziej przyjazny" wyszukiwarkom, a nie możesz zrobić podstawowej rzeczy, która w SEO raczej jest wymagana.

Poza tym, nie temat na forum Adwordsowe Emotikon: Szczęśliwy powodzenia na forum dla webmasterów.

Najlepszy Współtwórca
A jaką podpowiedź uzyskałeś na ODPOWIEDNIM forum do Twojego pytania?

Bo mimo, że trafiłeś na złe forum to staramy się Ci pomóc, a Ty troszkę KRZYCZYSZ na kobietę.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
użycie dużych liter w tym wypadku nie oznacza krzyku a uwypuklenie słowa

Nowicjusz ✭ ✭
Niemniej i poniekąd dziękuję! za zainteresowanie sprawą