Obecnie 277 forumowiczów jest online
Obecnie 277 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zły kod śledzenia zdarzeń + Tag Manager

Nowicjusz ✭ ✭

Na jednej z moich stron otrzymałem komunikat Raport Strony docelowe zawiera wpis (not set). Upewnij się, że kod śledzenia dla usługi podrogach.pl wysyła działanie _trackPageview i że robi to przed wysłaniem jakichkolwiek zdarzeń.

W raporcie strony docelowe faktycznie mam (not set), ale obstawiam, że w większości jest to wina spam botów.

Problem w tym, że GA mam zainstalowane przez Tag Managera, więc nie widzę możliwości złej instalacji. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Przemysław D
września 2015

Dot.: Zły kod śledzenia zdarzeń + Tag Manager

Wschodząca Gwiazda
Cześć.

Wpis (not set) dla strony docelowej - jak sugeruje Ci komunikat w GA - pojawia się wówczas, gdy informacja o zdarzeniu wysyłana jest przed hitem pageview.
Chodzi o sytuacje, gdy hit event inicjuje sesję.

W praktyce występuje to w dwóch przypadkach:
1. przy każdej odsłonie wysyłasz zdarzenia - czyli zdarzenie gtm.js uruchamia Ci zarówno tag GA śledzący odsłony jak i zdarzenie i nie masz ustawionych priorytetów,
2. niektórzy użytkownicy przebywają na stronie dłużej niż czas trwania sesji (domyślnie 30 minut) i w tym czasie nie wykonują żadnych interakcji po czym (po upływie 30 minut od ostatniej czynności, która wysłała hita do GA) robią coś, co wysyła zdarzenie - które inicjuje w tym przypadku nową sesję i pojawia się (not set) jako strona docelowa.

W pierwszej sytuacji możesz to wyeliminować poprzez ustawienie dla zdarzenia reguły gtm.dom lub ustawienie dla tagu GA wysyłającego odsłonę większego priorytetu.

W drugiej sytuacji niestety sprawa jest bardziej złożona i musiałbyś dokładnie przeanalizować jakie zdarzenia są wysyłane i w jakich okolicznościach mogą powodować takie sytuacje.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Upewnij sie, ze zdarzenia sa wysylane po zaladowaniu strony, a nie przed.

Nowicjusz ✭ ✭
tylko, że zdarzenia też wysyłam tag managerem, a nie widzę opcji wysyłki po załadowaniu strony.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Przemysław D
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Cześć.

Wpis (not set) dla strony docelowej - jak sugeruje Ci komunikat w GA - pojawia się wówczas, gdy informacja o zdarzeniu wysyłana jest przed hitem pageview.
Chodzi o sytuacje, gdy hit event inicjuje sesję.

W praktyce występuje to w dwóch przypadkach:
1. przy każdej odsłonie wysyłasz zdarzenia - czyli zdarzenie gtm.js uruchamia Ci zarówno tag GA śledzący odsłony jak i zdarzenie i nie masz ustawionych priorytetów,
2. niektórzy użytkownicy przebywają na stronie dłużej niż czas trwania sesji (domyślnie 30 minut) i w tym czasie nie wykonują żadnych interakcji po czym (po upływie 30 minut od ostatniej czynności, która wysłała hita do GA) robią coś, co wysyła zdarzenie - które inicjuje w tym przypadku nową sesję i pojawia się (not set) jako strona docelowa.

W pierwszej sytuacji możesz to wyeliminować poprzez ustawienie dla zdarzenia reguły gtm.dom lub ustawienie dla tagu GA wysyłającego odsłonę większego priorytetu.

W drugiej sytuacji niestety sprawa jest bardziej złożona i musiałbyś dokładnie przeanalizować jakie zdarzenia są wysyłane i w jakich okolicznościach mogą powodować takie sytuacje.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli śledzisz za pomocą zdarzeń np. użytkowników odtwarzających filmy wówczas w sytuacji, gdy czas trwania filmów jest dłuższy niż 30 minut wówczas to może być przyczyną no set.
Ale żeby nie zgadywać stwórz sobie segment zaawansowany z warunkiem Strona wejścia pasuje do (not set) i w raporcie zdarzeń sprawdź jakie zdarzenia powodują strony wejścia z (not set) - to może Ci pomóc w znalezieniu problemu i jego wyeliminowaniu.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
ustawiłem priorytety, zobaczymy, czy to pomoże. Dzięki za pomoc!