Obecnie 242 forumowiczów jest online
Obecnie 242 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Źle wyzaczony cel w Analyticsie

Nowicjusz ✭

Witam,

Wyznaczyłam cel w Analyticsie, ale wiem, że jest źle ustawiony, gdyż nie zliczają się konwersje. Mam ustawiony kod e-commerce na stronie podziękowania po zakupie płatnościami online i są tam transakcje. Natomiast w konwersjach ich nie ma. Część stała adresu to: /podsumowaniezamowienia-%%NUMERZAMOWIENIA%%-udane

Taki adres ustawiłam do wyrażenia regularnego. Wydaje mi sie, że powinny być już tam jakieś konwersje, a jest 0.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Źle wyzaczony cel w Analyticsie

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Wystarczy: /podsumowaniezamowienia

i opcja "zaczyna się od"

...o ile ta strona podsumowuje zamówienie. Jeżeli nie, rzeczywiście musisz użyć wyrażenia regularnego, jednak o innej składni. O regexach tutaj.

cel.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Źle wyznaczony cel w Analyticise

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Wyznaczyłam cel w Analyticsie, ale wiem, że jest źle ustawiony, gdyż nie zliczają się konwersje. Mam ustawiony kod e-commerce na stronie podziękowania po zakupie płatnościami online i są tam transakcje. Natomiast w konwersjach ich nie ma. Część stała adresu to: /podsumowaniezamowienia-%%NUMERZAMOWIENIA%%-udane

Taki adres ustawiłam do wyrażenia regularnego. Wydaje mi sie, że powinny być już tam jakieś konwersje, a jest 0.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ps. Przepraszam za spamowanie, ale dodałam ten wpis drugi raz, gdyż wcześniejszy przypisał mi się do nieaktualnego profilu. A nie wiem jak go usunąćEmotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda

czesc stała tzn, że koncówka url-a w zalezności od transakcji sie różni tak? w takim razie ustaw na "zaczyna się od"

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Wystarczy: /podsumowaniezamowienia

i opcja "zaczyna się od"

...o ile ta strona podsumowuje zamówienie. Jeżeli nie, rzeczywiście musisz użyć wyrażenia regularnego, jednak o innej składni. O regexach tutaj.

cel.jpg

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję za wskazówki. Rzeczywiście ustawię zaczyna się od i zobaczymy.

Student ✭ ✭ ✭

Chciałam się jeszcze doradzić w kwestii ustawienia adresu url w ustawionym celu. Ustawiłam adres zaczyna się od, ale niestety nadal brak konwersji, chociaż zamówienia były. Strona, która pokazuje się po zamówieniu przykładowego produktu to: http://xxx.pl/strona/podsumowaniezamowienia-127053-udane

To jest numer zamówienia 127053, więc się zmienia w zależności od produktu. Może zamiast zaczyna się od: /podsumowaniezamowienia powinnam ustawić adres jakoś inaczej?

Najlepszy Współtwórca

zrób test tak jak było lecz bez ukośnika.
Drugie rozwiązane to "kończy się na" -udane

Student ✭ ✭ ✭

Wiem, że poprawne byłoby ustawienie:

adres zawiera /podsumowaniezamowienia-

Tylko, którą opcję muszę wybrać, aby to uwzględnić, jak są tylko te trzy do wyboru:

równa się

zaczyna się od

wyrażenie regularne

Czy opcja równa się będzie to obejmować?

Student ✭ ✭ ✭

Wcześniej w Analyticsie można było wybrać dopasowania: dopasowanie ścisłe, dopasowanie części głównej i dopasowanie wyrażeń regularnych. Teraz wybierając przy konfiguracji celu: miejsce docelowe, do wyboru są:równa się, wyrażenie regularne i zaczyna się. Ustawiłam wcześniej opcję: zaczyna się, chcąc uwzględnić część adresu: /podsumowaniezamowienia-.

Jednak to nie działało. Ustawiłam teraz wyrażenie regularne: /podsumowaniezamowienia-
 oraz opcję: równa się. Jednak ta opcja chyba działa jak dopasowanie ścisłe.

Jak byście ustawili, aby cel zawierał dane wyrażenie?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Najlepszy Współtwórca

Przepraszam za zwłokę i za uproszczenie w poprzedniej odpowiedzi.

Aby przy wybraniu opcji "wyrażenie regularne" uzyskać efekt tzw  "kończy się na"  należy uzyć znaku $ na końcu dopasowywanego tekstu czyli w Twoim przypadku wygladałoby to tak:

-udane$ lub udane$

W tym art. pomocy znajdziesz więcej informacji o wyrażeniach regularnych. Pomoże Ci on tworzyć inne bardziej zaawansowane dopasowania nie tylko przy ustawianiu celów ale i w filtrach pozwalajac na przygotowane zaawansowanych raportów.

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czytałam ten artykuł. Jednak chciałabym się upewnić, jak mialby dokładnie wyglądać adres url?

Wyznaczyłam wyrażenie regularne, tak jak napisałam wcześniej: /podsumowaniezamowienia-

i przy weryfikacji pokazywało mi jakiś współczynnik konwersji. Jednak jak mialbym ustawić tak jak napisałeś, to:

/podsumowaniezamowienia-127053-udane$

to co miałoby być w tym miejscu: 127053 ?

Najlepszy Współtwórca

Nie /podsumowaniezamowienia-127053-udane$

Napisałem udane$

Dopasowywane sa urle zawierajace na końcu  "udane" .

To co wcześneij jest pomijane.

Student ✭ ✭ ✭

Czyli wyglądałoby to tak:

cel.jpg

Najlepszy Współtwórca

Dokładnie tak.

Gdyby jednak w witrynie byla ina strona o  tak kończącym się adresie należyałoby skonstruować bardziej zaawansowany filtr ujmujący jeszcze dodatkowo początek adresu tak by wykluczyć niewłaściwe zliczenia.

Student ✭ ✭ ✭

Bardzo dziękuję Ci za pomoc. Mam nadzieję, że teraz to zadziała.