Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Źle przypisane źródło konwersji

Student ✭ ✭ ✭

Witam. Mam problem ze zrozumieniem prawidłowości zliczania konwersji. Wiem, że są różnice pomiędzy Analytics i AdWords. Opiszę na przykładzie co mam na myśli: wpisałam słowo kluczowe w wyszukiwarkę, następnie kliknęłam w reklamę i wybrałam produkt, dokonałam konwersji: dodałam go do koszyka i kupiłam. Jednak od dodania do koszyka a zapłaty za produkt mineło ok. dwóch, trzech godzin. Za nim transakcja pokazała się w zakłądce E-commerce upłynęły 3 dni. Konwersja została policzona z takiego źródła: direct. Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić, dlaczego ta konwersja nie została zliczona z ruchu CPC?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Źle przypisane źródło konwersji

Student ✭ ✭ ✭

Witam, Dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Jeżeli chodzi o ID transakcji, to wszystko się zgadzało. Jest problem z kodem e-commerce. Jestem w trakcie weryfikowania kodu. Okazało się, że kod e-commerce jest wdrożony tylko na podstronie przy zamówieniach za pobraniem. Natomiast przy płatnościach online, już nie. Nie dokońca mi się to zgadza, ponieważ ta transakcja pokazała mi się w statystykach, tylko, że było źle przypisane źródło konwersji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda

bardzo dziwna sprawa, bo nawet jezeli ktos by wszedl przez reklame, nie kupił, potem wszedł bezpośrednio i kupił to i tak powinno to byc zliczane jako google cpc.

Kod ecommerce  jest na stronie podziekowan za zapłatę czy za zakupu?

Najlepszy Współtwórca

Czy masz pewność (np ID transakcji, unikalny produkt, itp), że to właśnie ta transakcja?
Dziwi mnie czas. Może to inna podobna zrealizowana przez kogoś innego.
Przy problemach z przekierowaniem w obrębie sklepu i zgubieniu tagowania, jego brakiem lub też brakiem kodu na stronie docelowej, źródłem byłby raczej orgaic lub Twoja domena.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Student ✭ ✭ ✭

Witam, Dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Jeżeli chodzi o ID transakcji, to wszystko się zgadzało. Jest problem z kodem e-commerce. Jestem w trakcie weryfikowania kodu. Okazało się, że kod e-commerce jest wdrożony tylko na podstronie przy zamówieniach za pobraniem. Natomiast przy płatnościach online, już nie. Nie dokońca mi się to zgadza, ponieważ ta transakcja pokazała mi się w statystykach, tylko, że było źle przypisane źródło konwersji.

Student ✭ ✭ ✭

Kod e-commerce został zweryfikowany i był na wszystkich podstronach podziękowania. Chyba już nie uda mi się wyjaśnić przyczyny, dlaczego ta konwersja została źle przypisana ze względu na źródło.