AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 201 forumowiczów jest online
Obecnie 201 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Złe nazwy poszczególnych postów

Nowicjusz ✭

Mam problem w zakładce zachowania -> zawartość witryny. Na liście stron nie wyświetla się nazwa poszczególnego postu tylko np. www.guardlink.org. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Złe nazwy poszczególnych postów

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

To jest SPAM. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistymi wizytami na Twojej stronie WWW.

Widać to po włączeniu "Nazwy hosta" jako wymiaru dodatkowego. Dla większości prawdziwych wizyt będzie tam widnieć nazwa Twojej domeny. Dla wizyt fikcyjnych będzie (not set) lub coś, co nie ma związku z Twoją domeną.

Niestety musisz się samodzielnie przed tym zabezpieczyć konfigurując np. filtr, który uwzględni tylko "wizyty", dla których jest prawidłowo ustawiona nazwa hosta odpowiadająca Twoim domenom.

Jak skonfigurować taki filtr znajdziesz pod koniec tego wątku:

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Problem-z-filtrami-google-...

guardlink.png

Jeśli w raporcie zawartość witryny widnieją tylko takie rzeczy to znaczy, że masz nieprawidłowo zainstalowany kod śledzący na stronie, lub w ogóle go nie masz.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

To jest SPAM. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistymi wizytami na Twojej stronie WWW.

Widać to po włączeniu "Nazwy hosta" jako wymiaru dodatkowego. Dla większości prawdziwych wizyt będzie tam widnieć nazwa Twojej domeny. Dla wizyt fikcyjnych będzie (not set) lub coś, co nie ma związku z Twoją domeną.

Niestety musisz się samodzielnie przed tym zabezpieczyć konfigurując np. filtr, który uwzględni tylko "wizyty", dla których jest prawidłowo ustawiona nazwa hosta odpowiadająca Twoim domenom.

Jak skonfigurować taki filtr znajdziesz pod koniec tego wątku:

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Problem-z-filtrami-google-...

guardlink.png

Jeśli w raporcie zawartość witryny widnieją tylko takie rzeczy to znaczy, że masz nieprawidłowo zainstalowany kod śledzący na stronie, lub w ogóle go nie masz.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Tylko że mi nie chodzi o użytkowników tylko o liczbę wizyt na poszczególnych podstronach mojego bloga. Jestem totalnym laikiem w tych sprawach więc prawdopodobnie zadaje banalne pytania.

Wschodząca Gwiazda
A ja nie pisałem nigdzie o liczbie użytkowników.
Napisałem, że jeśli masz w raporcie zachowania -> zawartość witryny coś takiego jak guardlink.org to nie ma o nic wspólnego z rzeczywistym ruchem na Twojej stronie bo jest to SPAM. Do Twojej usługi Google Analytics zostały przesłane dane bez pośrednictwa Twojej strony/bloga.

Pytanie czy są to jedyne strony jakie widzisz w raporcie. Czy mogłabyś podać adres bloga? Wówczas szybko uda się ustalić, czy masz prawidłowo zainstalowany kod śledzący.
Tomasz Ciepłucha