Obecnie 1.1K forumowiczów jest online
Obecnie 1.1K forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zdarzenie dodane jako cel w Analyticsie,niewidoczne w konwersjach?

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie wszystkich udzielających się!

Czytam to forum dość często, przyszła kolej na zadanie pytania Emotikon: Szczęśliwy.

Za pomocą funkcji:

onClick="_gaq.push(['_trackEvent', 'Kliknięcie', 'Email', 'Wysłane']);"

śledzę zdarzenia w google analytics. Dodałem w panelu administratora zdarzenie jako cel podając jako działanie = Email . Nie wiem co jest nie tak, że nowo stworzony cel nie pojawia się w zakładkach konwersje? Dodam, że monitoruję tam inne cele, np. adres URL.

Sprawa pewnie błacha Emotikon: Szczęśliwy z góry dzięki za pomoc.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Zdarzenie dodane jako cel w Analyticsie,niewidoczne w konwersjac

Najlepszy Współtwórca
Zamien w kodzie strony onclick na onsubmit, bo byc moze sledzisz zdarzenia na formularzu Emotikon: Mrugający

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Jak dawno temu dodałeś konwersje o której piszesz? Jeśli dzisiaj to w zakładce adwords może pojawić się z opóźnieniem możliwość zaciągnięcia jej do adwords.

Druga sprawa to czy poprawnie masz połączone konta adwords? Włączone automatyczne tagowanie?
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
ja zgaduje ,że pewnie w ustawieniu celu pomyliła Ci sie "kategoria" z "działaniem" lub coś takiego
pamietaj ze konwersje zliczją sie od momentu ustawienia celu, wcześniejszych danych nie zasysa

Nowicjusz ✭
nie no, tagowanie jest włączone, w konwersji pokazują się cele ustawione wcześniej, tylko ten jeden nie chce się pojawić Emotikon: Smutny. Faktycznie maciekef, to pewnie czeski błąd Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
Sprawdziłem i ustawienia celu mam dobre. Sprawdziłem na żywo klikając z innego komputera i pod zakładką "zdarzenie"- informacja jest, pod zakładką "konwersje" - nie ma nic Emotikon: Smutny. Jakie jeszcze mogą być przyczyny tego zjawiska?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Zamien w kodzie strony onclick na onsubmit, bo byc moze sledzisz zdarzenia na formularzu Emotikon: Mrugający

Wschodząca Gwiazda
mowa tutaj o konwersji w analytics?
jeżeli jest w zakładce zdarzenia, to cos z ustawionym celem musi być nie tak
poza tym daj mu troche czasu na pojawienie sie równiez w konawrsjach, skoro mowisz ze cel jest ustawiony prawidłowo