AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 251 forumowiczów jest online
Obecnie 251 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zdarzenia jako konwersje w AdWords

Student ✭

Witam cześć!

Panowie czy można w AdWordsie zliczać konwersje po wykonaniu zdarzenia, np. pobrania pliku? W GA jest to możliwe po ustawieniach np. w GTM i potem jako cel, ale czy w AdWordsie można to zrobić niezależnie od GA?

Jeśli nie, to czy kolejność działania jest taka: ustawienie zdarzenia, cel na bazie zdarzenia, import celu do AdWords?

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Zdarzenia jako konwersje w AdWords

Wschodząca Gwiazda

Nie robiłem czegoś takiego, ale wydaje mi się, że jest to możliwe.
Po prostu dla tagu konwersji tworzysz regułę uruchamiającą polegającą np. na kliknięciu określonego linku, grupy linków itp., a nie wyświetleniu określonej strony.

W nowym GTM wygląda to tak:

sledzenie-konwersji-adwords.png

Możesz stworzyć dowolną regułę, która uruchomi tag śledzenia konwersji.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Aby w AdWordsie to zadziałało to musiałaby wywoływać się jakaś strona podziękowania po pobraniu. Na tej stronie kod konwersji z adwords.

Natomiast o wiele prostsze i praktyczniejsze jest ustawienie zdarzenia w Google Analytics i pobranie tego celu do AdWords.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Możesz też korzystając z GTM'a wyzwalać tag konwersji AdWords, który odpowiada jakiemuś tam zdarzeniu - np. kliknięciu w plik do pobrania, itp.
Korzystając z nowego interfejsu GTM jest to dość proste, niemniej prościej jest przesyłać zdarzenia do Analytics i tam definiować cele - tak jak radzi Dominik.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Tzn.chodzi mi o to,czy w GTMie mogę dodać kod konwersji AdWords nie bazując na URLu, tylko na miejscu w stronie jak właśnie w przypadku zdarzeń? Domini pisze, że musiałbym tworzyć stronę podziękowania, co jest oczywiście niewskazane, więc czy można bez tego?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda

Nie robiłem czegoś takiego, ale wydaje mi się, że jest to możliwe.
Po prostu dla tagu konwersji tworzysz regułę uruchamiającą polegającą np. na kliknięciu określonego linku, grupy linków itp., a nie wyświetleniu określonej strony.

W nowym GTM wygląda to tak:

sledzenie-konwersji-adwords.png

Możesz stworzyć dowolną regułę, która uruchomi tag śledzenia konwersji.

Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Da sie to w miare sprawnie zrobic z poziomu GTM. Ustawiasz kod konwersji, ktory ma byc wywolaniu w konkretny link regula.

Student ✭
No to super. Więc zabawa celami w GA jest zbędna. Dziękuję Wam za pomoc. Sypię gwiazdkami.

Nowicjusz ✭
Jak pobrać zdarzenie jako konwersje?