Obecnie 267 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zbędne nazwy hostów.

Nowicjusz ✭

Witam.

Otrzymałem informację:

"Usługa costam otrzymuje dane od zbędnych nazw hostów. Proponujemy ustawić w witrynie przekierowanie 301 lub wyłączyć filtr, który usuwa „www.” z nazw hostów. Przykłady zbędnych nazw hostów: costam.pl, www.costam.pl."

O co w tym chodzi?

Ostatnio przekierowałem kilka domen na costam.pl i w GA ujrzałem komunikat jak wyżej.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Zbędne nazwy hostów.

Wschodząca Gwiazda
Po pierwsze: zasada jest taka żeby ustawić preferowaną domenę w ramach witryny, czyli jeśli chcesz aby strona działała bez www to zrób przekierowanie domeny z www na bez www właśnie za pośrednictwem 301. Dzięki temu unikniesz też duplikacji treści.

Czy tak aktualnie działa twoja domena?

Kwestia druga to w zależności od ustawień domeny czyli z www, bez www czy https tak ustawiasz profil i zbieranie danych w Analytics. Czy to też masz poprawnie skonfigurowane w Analytics? Zgodnie z ustawieniami domeny?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Po pierwsze: zasada jest taka żeby ustawić preferowaną domenę w ramach witryny, czyli jeśli chcesz aby strona działała bez www to zrób przekierowanie domeny z www na bez www właśnie za pośrednictwem 301. Dzięki temu unikniesz też duplikacji treści.

Czy tak aktualnie działa twoja domena?

Kwestia druga to w zależności od ustawień domeny czyli z www, bez www czy https tak ustawiasz profil i zbieranie danych w Analytics. Czy to też masz poprawnie skonfigurowane w Analytics? Zgodnie z ustawieniami domeny?

Najlepszy Współtwórca
Paulina super poadry!

Dodam kosmetycznie tylko, ze jeszcze można dorzucić filtr w widok danych, który będzie tylko uwzględniał ruch na Twoim hoście elminując np. porywaczy kodu GATC, web developerow i innych Emotikon: Mrugający