Obecnie 212 forumowiczów jest online
Obecnie 212 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zarządzanie usługą Google Analytics

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Google Analytics, dla serwisu w którym pracuję został podpięty jako usługa na koncie Google Analytics firmy z którą współpracowaliśmy. Współpraca ta sie zakończyła, obecnie mamy pełen dostęp do naszej usługi, jednak wolelibyśmy, żeby została ona odłączona od tamtego konta. Czy jest możliwość przeniesienia usługi na inne konto Google Analytics, tak, aby nie stracić zebranych dotychczas danych i żeby nie była konieczna zmiana kodu śledzącego? Co, jeżeli odbiorę dostępy do usługi z adres e-mail na który założone jest konto? Czy wtedy będę mogła przenieść usługę na inne konto nie mając na pierwotnym koncie uprawnień administratora? Czy użytkownik tamtego konta będzie mógł dalej zarządzać moją usługą? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Aleksandra S
czerwiec

Dot.: Zarządzanie usługą Google Analytics

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭

Cześć,

jak najbardziej istnieje możliwość przeniesienia usługi Google Analytics z jednego konta na drugie bez utraty danych. Zachowasz również Swój dotychczasowy kod śledzący GA.

Zapoznaj się z poniższą pomocą Google:

https://support.google.com/analytics/answer/6370521?hl=pl

A po przeczytaniu powyższego artykułu opcję przeniesienia znajdziesz wchodząc w ustawienia administracyjne -> ustawienia usługi -> przenieś usługę (prawy górny róg)

Screenshot_1.png

Pamiętaj, żeby móc przenieść usługę, musisz mieć uprawnienia do "zarządzania użytkownikami i edycji" na koncie docelowym jak i obecnym.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Aleksandra S
czerwiec

Dot.: Zarządzanie usługą Google Analytics

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭

Cześć,

jak najbardziej istnieje możliwość przeniesienia usługi Google Analytics z jednego konta na drugie bez utraty danych. Zachowasz również Swój dotychczasowy kod śledzący GA.

Zapoznaj się z poniższą pomocą Google:

https://support.google.com/analytics/answer/6370521?hl=pl

A po przeczytaniu powyższego artykułu opcję przeniesienia znajdziesz wchodząc w ustawienia administracyjne -> ustawienia usługi -> przenieś usługę (prawy górny róg)

Screenshot_1.png

Pamiętaj, żeby móc przenieść usługę, musisz mieć uprawnienia do "zarządzania użytkownikami i edycji" na koncie docelowym jak i obecnym.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję za odpowiedź, do tego właśnie przed chwilą udało mi się dotrzeć. Tylko problem polega na tym, że nie posiadam uprawnień do zarządzania i edycji kontem na którym znajduje sie obecnie usługa. Być może uda mi sie uzyskać takie uprawnienia, ale to jeszcze nie jest pewne. W razie gdybym takich uprawnień nie uzyskała, czy właściciel konta może sam odebrać sobie prawo do zarządzania usługą ? 

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭

Olu, jeżeli nie posiadasz uprawnień do "zarządzania i edycji" to nie przeniesiesz usługi na konto docelowe. Jedyna możliwość to skontaktowanie się z firmą i dojście do konsensusu. 

Jeśli nie masz nadanych pełnych uprawnień, to nie odbierzesz obecnemu właścicielowi dostępu do konta.

Pamiętaj, że jeżeli występuje tylko jeden użytkownik z pełnymi uprawnieniami na koncie, to nie może zostać usunięty. Najpierw musi nadać pełny dostęp do konta nowej osobie. Następnie nowa osoba, może go usunąć.

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję bardzo za pomoc. Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭

Google Analytics, dla serwisu w którym pracuję został podpięty jako usługa na koncie Google Analytics firmy z którą współpracowaliśmy. Współpraca ta sie zakończyła, obecnie mamy pełen dostęp do naszej usługi, jednak wolelibyśmy, żeby została ona odłączona od tamtego konta. Czy jest możliwość przeniesienia usługi na inne konto Google Analytics, tak, aby nie stracić zebranych dotychczas danych i żeby nie była konieczna zmiana kodu śledzącego? Co, jeżeli odbiorę dostępy do usługi z adres e-mail na który założone jest konto? Czy wtedy będę mogła przenieść usługę na inne konto nie mając na pierwotnym koncie uprawnień administratora? Czy użytkownik tamtego konta będzie mógł dalej zarządzać moją usługą? 

Najlepszy Współtwórca

Nowicjusz ✭ ✭

Ja, Marzanna Włoskowska nigdy na profilu pomocy AdWords  z Analityks  nie napisałam  postu.  Moimi danymi osobowymi ( Marzanna W) posługuje się firma googler.pl złodziejska, nieuczciwa, bandycka i kryminalna, za którą stoją skrzywdzeni złodziejskimi procederem ludzie korzystający z ich usług. Umowy  pseudo firma zawiera poza lokalem w domu prywatnym.  Googler .pl (strona tworząca strony internetowe, które kradnie bez konsekwencji karnych sama utworzyła nieznany mi profil.  Bardzo proszę o uniemożliwienie im przekierowań na 301 osoba która w drodze kradzieży przejęła stronę marzannawloskowska@gmail.com dopytuje pod stworzonym przez siebie nickiem(Marzanna W) jak mnie okraść bez konsekwencji. W razie dalszych zaniechań wykorzystywania przez tę firmę moich danych osobowych będę zmuszona wkroczyć na drogę sadową.
Z poważaniem,
Marzanna Włoskowska

mój adres gmail to: marzannawloskowska@gmail.com 

telefon 577 629 323 

utworzona na moim profilu marzannawloskowska@gmail.com strona najlepszewrozki.pl

Dane osoby które wpisano  zamiast moich danych osobowych, aby wykraśc strone najlepszewrozki.pl  i przekierowywac z 301 to: Brzeziński  SuszkoSp. J. ul Juliusza Słowackiego 3A/31 15-229 Białystok złodziejami byli podwykonawcy strony za która zapłaciłam 3.6000  zł i wykradli mi wszystkie dane dlatego utraciłam źródło dochodu . Siedzę przy komputerze kilkanaście godzin i nie mogę odzyskać własnego imienia i nazwiska. Uprzejmie proszę o interwencje i pomoc. Dziękuję.

Nowicjusz ✭ ✭

Nie podszywaj się pode mnie ZŁOdziejko !

Nowicjusz ✭ ✭

Witam!                                                                                                                                            Dziękuje za powyższe info Marzanna Włoskowska Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭

witam! Ty nie jesteś Aleksandra, tylko złodziej programista, który pyta na forum jak ludzi okradać!

Nowicjusz ✭ ✭

Twoje prawdziwe dane to Marcin Brzeziński

Najlepszy Współtwórca

Proszę zapoznać się z artykułem 

Odzyskiwanie przejętego lub skradzionego konta Google oraz zabezpieczyć się na przyszłość zmieniając hasło, a jeszcze lepiej dwuetapowe logowanie https://support.google.com/accounts/answer/58585?hl=pl

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Witaj Dominik! 

Bardzo dziękuję za radę, serdecznie pozdrawiam!