Obecnie 218 forumowiczów jest online
Obecnie 218 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zaangażowanie użytkowników- import danych do raportu

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Chciałam zaimportować dane dotyczące zaangażowania użytkowników, dokładnie czas trwania wizyty do raportu, który mam stworzony.
Chciałabym, aby na poziomie danego słowa, widać ile dokładnie czasu spędzęono po tym słowe kluczowym, teraz widzę tylko średni czas np. 2 minuty.

Mam nadzieję, że to jasno opisałam. Jak można byłoby zaimportować te dane do raportu- który mam w zakładce- dostosowanie?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Zaangażowanie użytkowników- import danych do raportu

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Na poziomie Analytics możesz dodać sobie dodatkowe cele, np. odwiedziny > 1 minuty, odwiedziny > 3 minut itd. Na poziomie AdWords wygodnie jest dodać sobie kolumny ze średnim czasem w sekundach:

ad-sekundy.png

Najlepszy Współtwórca

Wyświetl wybrany raport dostosowany, następnie wybierz opcję "edytuj" w górnym menu.

W grupie danych dodaj kolejną kolumnę wybierając dane z grupy danych "użytkownicy", wybierz "czas trwania wizyty". Zapisz zmiany w raporcie.

Ten czas na poziomie słowa kluczowego też będzie średnim czasem chyba, że uda Ci się znaleźć dla niektórych słów pojedyncze odwiedziny w skali wybranego zakresu czasu Emotikon: Szczęśliwy.

Przy kadej innej sytuacji kiedy odwiedzin bdzie więcej niż 1 czas będzie uśredniony.

Student ✭ ✭ ✭
Spoiler

Na poziomie adwords- mam średni czas w sekundach, natomiast w analytics dodałam wcześniej ten wskaźnik:  średni czas trwania wizyty, który oznacza- średni czas trwania sesji. Wcześniej pytałam o różnice między tymi wskaźnikami i jak Maciej napisał: "Średnia czas trwania odwiedziny jest liczony dla web, a średni czas trwania sesji jest liczony dla aplikacji mobilnych." więc to chyba nie to. Chyba, że Czas trwania wizyty  z zakładki Zaangażowanie odnosi się do średniego czasu - zamieszczam zrzut- o co mi chodzi: raport.jpg

Najlepszy Współtwórca
Sesja dla komputerow w Google Analytics trwa 30 minut. Google zle zlicza czas na stronie. Potrzebna jest do tego modyfikacja kodu sledzacego GA. Google dla odwiedzin z bounce rate liczy czas miedzy 0-10 sekund pomimo tego jak ktos byl nawet dluzej na stronie. Jesli chodzi o zaangazowanie to zdecydowanie lepszym pomysldm jest analiza stron/odwiedziny.

Student ✭ ✭ ✭

Rozumiem, strony/odwiedziny to masz na myśli: Zaangażowanie- Głębokość wizyty tak?