Obecnie 216 forumowiczów jest online
Obecnie 216 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Z kampanii produktowej to czy z wyszukiwarki?

Student ✭ ✭

Mam niewiele konwersji bezpośrednio z Adwords, jednak dużo konwersji wspomaganych Adwordsem na ścieżkach wielokanałowych. Pytanie: jak dowiedzieć się czy konwersje wspomagane były kampanią w wyszukiwarce czy produktową w sytuacji gdy w ścieżkach wielokanałowych mam po prostu "Płatne wyniki wyszukiwania"?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kasia I
listopada 2015

Dot.: Z kampanii produktowej to czy z wyszukiwarki?

Wschodząca Gwiazda

Kasia, chłopaki opisali, a ja pokazuje Ci to na zrzucie bo ciężko do tego dotrzeć z samego opisuEmotikon: Szczęśliwy

konwersje.png

Po przełączeniu się na tryb Adwords możesz przeglądać sobie ścieżki wielokanałowe i zweryfikować nie tylko jaka kampania powodowała realizacje celu, ale nawet jakie słowo kluczowe i jego dopasowanie w tym uczestniczyło.

Ponad to sprawdzać najczęściej pojawiające się ścieżki konwersji z podziałem na kampanie, grupy reklam czy słowa kluczowe.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Magister ✭
W Analytics : Konwersje->Ścieżki wielokanałowe->Konwesje wspomagane. Przełącz typ na AdWords.

Wschodząca Gwiazda
Możesz zrobić tak jak kolega wyżej zalecał, ale wtedy niestety, inne kanały pokazują się jako "niedostępne" a jeżeli te też Cię interesują to możesz też dodać wymiar dodatkowy "kampanie AdWords".
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kasia I
listopada 2015

Wschodząca Gwiazda

Kasia, chłopaki opisali, a ja pokazuje Ci to na zrzucie bo ciężko do tego dotrzeć z samego opisuEmotikon: Szczęśliwy

konwersje.png

Po przełączeniu się na tryb Adwords możesz przeglądać sobie ścieżki wielokanałowe i zweryfikować nie tylko jaka kampania powodowała realizacje celu, ale nawet jakie słowo kluczowe i jego dopasowanie w tym uczestniczyło.

Ponad to sprawdzać najczęściej pojawiające się ścieżki konwersji z podziałem na kampanie, grupy reklam czy słowa kluczowe.

Student ✭ ✭ ✭

Dla mnie najbardziej przydatne wymiary przy analizie kampanii to Inne:

Ścieżka kampanii (lub źródła/medium)

Ścieżka słowa kluczowego (lub źródła/medium)

http://i.imgur.com/5AkOE0C.png

Bez dodatkowych wymiarów widać na ścieżce kampanie i źródło/medium

Student ✭ ✭
Dziękuję za wszystkie rady, ale gdy wchodzę w Inne/Ścieżka słowa kluczowego (lub źródła/medium) to mam 90% not provided. To jak zakładam frazy wpisywane w ruchu organicznym. Ale czy one nie powinny się pokazywać jeśli mam połączony Webmaster Tools z Analyticsem?

Wschodząca Gwiazda
Niestety nie Emotikon: Smutny Połączenie Analytics z GWT pozwala na wgląd do raportów na karcie Pozyskiwanie > Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO)
Natomiast słowa te nie są powiązane bezpośrednio z danymi w Analytics.
Tomasz Ciepłucha