AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyszukiwanie w witrynie - konfiguracja

Nowicjusz ✭

Cześć,

prosiłbym o pomoc w konfiguracji wyszukiwania w witrynie.

Link wyszukiwania wygląda tak: nazwastrony.pl/szukaj/wyszukiwane_hasło

W polu Parametr zapytania ustawiałem: /szukaj/ i szukaj/ ale niestety nie działa.

Mam wprowadzić zmiany w adresie wyszukiwania na np. nazwastrony.pl/szukaj/q=wyszukiwane_hasło ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Andrzej B
kwietnia 2017

Dot.: Wyszukiwanie w witrynie - konfiguracja

Wschodząca Gwiazda

Cześć!

W celu skonfigurowania wyszukiwania w witrynie musi być parametr wyszukiwania, a parametr wyszukiwania to znak lub ciąg znaków, który występuje po znaku ? lub & w adresie i poprzedza wyszukiwaną frazę wraz ze znakiem równości, czyli np.

nazwastrony.pl/?szukaj=wyszukiwane_hasło

nazwastrony.pl/?q=wyszukiwane_hasło

nazwastrony.pl/?xyz=123&szukaj=wyszukiwane_hasło

W Twoim przypadku w adresie nie występuje taki parametr więc masz dwa wyjścia, albo wprowadzić zmiany w adresie wyszukiwania, zgodnie z tym jak zaproponowałeś (nie musi być literka, q, może być dowolny ciąg znaków, ważne by był to parametr w adresie zgodnie z tym co napisałem powyżej).

Drugie rozwiązanie to skorzystać z zaawansowanego filtru i przerobić adres /szukaj/wyszukiwana_fraza na /?szukaj=wyszukiwana_fraza

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Andrzej B
kwietnia 2017

Dot.: Wyszukiwanie w witrynie - konfiguracja

Wschodząca Gwiazda

Cześć!

W celu skonfigurowania wyszukiwania w witrynie musi być parametr wyszukiwania, a parametr wyszukiwania to znak lub ciąg znaków, który występuje po znaku ? lub & w adresie i poprzedza wyszukiwaną frazę wraz ze znakiem równości, czyli np.

nazwastrony.pl/?szukaj=wyszukiwane_hasło

nazwastrony.pl/?q=wyszukiwane_hasło

nazwastrony.pl/?xyz=123&szukaj=wyszukiwane_hasło

W Twoim przypadku w adresie nie występuje taki parametr więc masz dwa wyjścia, albo wprowadzić zmiany w adresie wyszukiwania, zgodnie z tym jak zaproponowałeś (nie musi być literka, q, może być dowolny ciąg znaków, ważne by był to parametr w adresie zgodnie z tym co napisałem powyżej).

Drugie rozwiązanie to skorzystać z zaawansowanego filtru i przerobić adres /szukaj/wyszukiwana_fraza na /?szukaj=wyszukiwana_fraza

Tomasz Ciepłucha