Obecnie 290 forumowiczów jest online
Obecnie 290 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyszukiwane hasła z AdWords — "not set" w Analytics

Nowicjusz ✭

Oba konta są połączone poprawnie, a od kilku dni mam ponad 60% "not set" w dopasowanym zapytaniu AdWords. Na koncie AdWords wszystko działa ok. Próbowałem różnych rozwiązań, ale nie mogę tego rozgryźć Emotikon: Zaskoczony Może ktoś pomoże? Dziękuję!

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Wyszukiwane hasła z AdWords — "not set" w Analytics

Wschodząca Gwiazda
Znalazłem wątek na ten temat na forum pomocy po angielsku:
https://www.en.adwords-community.com/t5/Tracking-Reporting/Why-am-I-seeing-not-set-in-my-Google-Anal...

Dwie osoby napisały, że kontaktowały się w tej sprawie z supportem i support potwierdził występowanie problemów technicznych, nad którymi pracują.

Oby udało się je rozwiązać jak najszybciej, bo w tym momencie raport wyszukiwanych haseł w GA jest bezużyteczny. Na niektórych kontach 90% danych to not set.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Tylko w "dopasowanym zapytaniu" czy np w słowach kluczowych, kampaniach tez pojawiło się not set?

Wcześniej było ok czy dopiero co połączyłeś konta?

Nowicjusz ✭
W dopasowanym zapytaniu. Parę dni temu wszystko grało Emotikon: Mrugający Konta są połączone od pól roku.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Dopasowane zapytanie

Jeśli wartość (nieustawione) pojawia się w raportach AdWords > Dopasowane zapytanie, możliwe, że wszystkie pozycje w sekcji AdWords mają wartość (nieustawione) jak omówiono powyżej. Jeśli jednak w zwykłych raportach AdWords (Kampanie i słowa kluczowe) podawane są prawidłowe dane, istnieje wiele innych powodów, dla których w raporcie Dopasowane zapytanie mogą pojawiać się wartości (nieustawione):

• Ruch w sieci reklamowej Google (będzie miał wartość (nieustawione), ponieważ nie jest z nim powiązane żadne zapytanie);
  • Kampanie otagowane samodzielnie (ten raport działa tylko w przypadku ruchu objętego automatycznym tagowaniem);
  • dla nieprawidłowych kliknięć będzie podawana wartość (nieustawione);
  • W raporcie wyszukiwanych haseł AdWords wszystkim hasłom zaklasyfikowanym jako „(inne wyszukiwane hasła)” będzie przydzielana wartość (nieustawione).

Zrodlo: https://support.google.com/analytics/answer/2820717?hl=pl-PL

Nowicjusz ✭
Dziękuję, próbuję to jakoś z czymś powiązać. Jeszcze wczoraj po odświeżeniu tabelki ( przestawieniu kolejności) wszystkie dopasowane zapytania pojawiały się od czasu do czasu. Co ciekawe, nagle drastycznie spadł mi CPC (o 30%), choć akurat dziś znów w normie Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Ja mam dokładnie ten sam problem (wspomniałem już o tym w innym wątku).
Wszystkie punkty, o których mowa w pomocy cytowanej przez Maćka mogę wykluczyć poza ostatnim - tyle że jeszcze tydzień temu czegoś takiego nie było.
Na liście wyszukiwanych haseł były dostępne dane o wszystkich wyszukiwanych hasłach po których następowało kliknięcie. Not set zdarzało się naprawdę sporadycznie.
A tu nagle połowa haseł widnieje jako not set. Co to w ogóle znaczy "inne wyszukiwane hasła"?
Rozumiem, że w raportach AdWords dot. wyszukiwanych haseł nie są uwzględnione hasła, po których nie następowało kliknięcie, ale przecież w Analytics mamy dane tylko o hasłach po których nastąpiło kliknięcie więc to trochę dziwne.
Tomasz Ciepłucha
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Znalazłem wątek na ten temat na forum pomocy po angielsku:
https://www.en.adwords-community.com/t5/Tracking-Reporting/Why-am-I-seeing-not-set-in-my-Google-Anal...

Dwie osoby napisały, że kontaktowały się w tej sprawie z supportem i support potwierdził występowanie problemów technicznych, nad którymi pracują.

Oby udało się je rozwiązać jak najszybciej, bo w tym momencie raport wyszukiwanych haseł w GA jest bezużyteczny. Na niektórych kontach 90% danych to not set.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Dzięki, Tomku! Doczytałem też, że na niemieckim i japońskim Emotikon: Szczęśliwy forum też to poruszają.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Potwierdzilem to w Google. Jest to tzw. technical issue. Pracuja nad rozwiazaniem tego problemu Emotikon: Szczęśliwy

Zespol techniczny pracuje nad rozwiazaniem problemu. Jest to sprawa priorytetowa!

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

u mnie not set to 74% z ostatniego miesiąca.

Co ciekawe wykasowało wszystkie hasła z całej historii z 5 lat. Teraz not set dla całej historii wynosi 90%.

Zapewne Google chce nas odciąć od zapytań długiego ogona.

Wschodząca Gwiazda
Według informacji podawanych na forum angielskim wynika jasno, że jest to jednak problem techniczny. W ostatnim wpisie dodanym przez community managera jest info, że zespół techniczny pracuje nad rozwiązaniem problemu i jest to sprawa priorytetowa, ale nie wiadomo kiedy uda się go wyeliminować.
Mam nadzieję, że wszystkie dane powrócą na swoje miejsce.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Tak wlasnie napisalem dwa posty temu w tym samym watku Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Potwierdzam, też mam problem z (not set) w Matched search query.
Niestety support Adwords z Polski nie czai, że jest taki problem i uspokaja, że reklamy wyświetlają się poprawnie, a dane spłyną, jak tylko będzie ich wystarczająca ilość.

Dzięki Maciej za potwierdzenie.

Nowicjusz ✭
pomoc adwords jest dla początkujących. Już dawno się przekonałem, że nie ma sensu tam dzwonić.

Wszystko wskazuje na to, że trzeba pożegnać się z opcją dopasowanych fraz.

Na szczęście zrobiłem pełną kopię zapasową 2 tygodnie temu.

Wschodząca Gwiazda
Lucjan - myślę, że musimy cierpliwie poczekać i na pewno wszystko wróci do normy.
Na forum angielskim pojawiły się informacje, że problem ma zostać usunięty w okolicach 4 grudnia.
Fakt, że to trochę wszystko długo trwa, a informacje dostępne w raporcie wyszukiwanych fraz są niezwykle pomocne w optymalizacji kampanii, ale co zrobić.
A może to jakiś eksperyment Google, a nie usterka?
Z góry przepraszam za teorie spiskowe Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha