AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 232 forumowiczów jest online
Obecnie 232 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wymiar kanał / dane - daty (wartości z konkretnych dni)

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Chciałem się zapytać czy jest możliwość stworzenia sobie takiego widoku aby mieć w wymiarach pozyskiwanie userów czyli np. kanały lub źródła, medium w a w danych daty (oczywiście w nagłówkach) a w tabeli wartości z konkretnych dni?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
września 2015

Dot.: Wymiar kanał / dane - daty (wartości z konkretnych dni)

Wschodząca Gwiazda
żródło jak i data jest wymiarem, więc raczej więcej z GA nie wyciśniesz, ale bez problemu, jak zauważyłeś, przestawną w excelu można to przerobić.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Chyba nie dasz rady czegoś takiego zrobić.
Najlepiej do tego nadawałaby się właśnie tabela przestawna według np. źródła/medium przy ustawieniu wymiaru głównego na datę. Problem w tym, że nie mogę znaleźć żadnego raportu, dla którego można by ustawić datę jako wymiar podstawowy.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda

Student ✭ ✭ ✭
To może być dobry punkt wyjścia Emotikon: Mrugający...ale chodzi mi o coś innego tj:

Chce mieć w pierwszej kolumnie [wymiar] kanały a w danych zsumowane wartości (np. nowi użytkownicy) dla danego kanału w konkretnym dniu.

Dlaczego mówię, że częściowo mnie to satysfakcjonuje Emotikon: Mrugający...bo jak sobie wyjmę te dane do excela i zrobię tabelę przestawną to już wszystko widzę Emotikon: Mrugający
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
żródło jak i data jest wymiarem, więc raczej więcej z GA nie wyciśniesz, ale bez problemu, jak zauważyłeś, przestawną w excelu można to przerobić.
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Chyba nie dasz rady czegoś takiego zrobić.
Najlepiej do tego nadawałaby się właśnie tabela przestawna według np. źródła/medium przy ustawieniu wymiaru głównego na datę. Problem w tym, że nie mogę znaleźć żadnego raportu, dla którego można by ustawić datę jako wymiar podstawowy.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
No to zostajemy przy tabelach przestawnych w excelu Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
jeszcze mozesz sobie ustawic widok tabeli przestawnej w analytics http://i.imgur.com/IJxArYf.png