AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 212 forumowiczów jest online
Obecnie 212 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Współczynnik odrzuceń na 0% Google Analytics

Student ✭

Witam,

Mam problem ze współczynnikiem odrzuceń na Google Analytics. Od kilku tygodni jest na poziomie 0%. Wiem, że tak kolorowo być nie może. Zatem jaki może być problem?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Pozdrawiam,
Artur R
Odpowiedź eksperta 4verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur R
września 2015

Dot.: Współczynnik odrzuceń na 0% Google Analytics

Magister ✭

Dwa razy osadziłeś kod analytics: linia 388 i 811. Kody dotyczą tego samego konta. Tak więc usunięcie jednego z kodów załatwi sprawę. Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Podziel sie prosze URL Twojej strony www. Bez tego bedziemy strzelac z odpowiedziami w powietrze. Prawdopodobnie masz zle zainstalowanego Analyticsa lub jakis konflikt JS.

Student ✭

Oczywiście,

O to adres mojej strony

Pozdrawiam,
Artur R
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur R
września 2015

Magister ✭

Dwa razy osadziłeś kod analytics: linia 388 i 811. Kody dotyczą tego samego konta. Tak więc usunięcie jednego z kodów załatwi sprawę. Pozdrawiam

[ Edytowane ]
Student ✭

Dziękuję za zainteresowanie oraz pomocEmotikon: Szczęśliwy

Tak jak wspomniał Adrian, dodane były dwa skrypty Analityka.

Jeden ze skryptów dodałem przez panel administracyjny strony, a przez nieuwagę znowu do pliku header.

Dziękuję,

Pozdrawiam!

Pozdrawiam,
Artur R

Najlepszy Współtwórca
Tak sie domyslalem Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
a gdzie to można sprawdzić , ja mam ten sam problem na jardin-deco.com

Najlepszy Współtwórca
Skorzystaj z "Wyswietlenie zrodla strony". Masz dwa kody Google Analytics. Jeden Klasyczny, a drugi Universal. Sugeruje zostawic juz tylko Universal i umiescic go tylko <HEAD>

Najlepszy Współtwórca
Anne i faktycznie masz ten sam problem, ponieważ przez jakaś wtyczkę masz wrzucony starszy kod analyticsa, a później w stopce (pewnie jakiś plik footer.php, albo plik odpowiadający za stopkę) wrzucony już nowy kod analyticsa. Te same numery.

Sprawdź w panelu administracyjnym strony czy nie masz wtyczki, czy jakiegoś modułu odpowiadającego za analytics - bądź pole, w którym możesz dodać kawałek kodu. Natomiast i tak jest on wrzucony za znacznikiem </head>.

Nowy kod wrzuć w odpowiednie miejsce, czyli właśnie przed znacznik </head>.

Jeśli nie orientujesz się jak to będzie potrzebna pomoc programisty, bądź osoby, która umie pracować na plikach php.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
nie śmiej się... wcześniej zacząłem produkować odpowiedź Emotikon: Język starałem się by była wyczerpująca Emotikon: Język, a nie dwa zdaniaEmotikon: Język i brak sugestii o kimś doświadczonym w kwestii edycji plików - ech Emotikon: Język
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Witajcie, też mam podobny problem ze współczynnikiem odrzuceń, zmalał praktycznie do zera od momentu wklejenia kodu Google Tag Managera. Strona to zycie.pl. Będę wdzięczna za wszelką pomoc! Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
masz podwójny kod analytics więc to normalne, że masz 0%, albo usuń z kodu strony kod UA,albo usun go z GTM

Magister ✭
Wygląda na to, że masz osadzony kod Analytics, który generuje wyświetlenie. Masz też skonfigurowane śledzenie przy pomocy GTM. Zrezygnuj z osadzania kodu Analytics.

Nowicjusz ✭
Dzięki za pomoc! Czyli śledzenie za pomocą GTM działa dokładnie tak samo, nic nie stracę? Emotikon: Mrugający