Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Współczynnik odrzuceń a średni czas trwania sesji

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, 

Ostatnio zauważyłam, że bardzo zmniejszył mi się w GA średni czas trwania sesji. Właściwie z dnia na dzień. Z 6 minut na 2, a czasami nawet 1 minutę (strona główna), wcześniej 3-4 minuty na podstronie - teraz 10 sekund. W branży którą reprezentuję wysoki średni czas trwania sesji jest wręcz pożądany. Plusem tego zamieszania jest zmniejszony współczynnik odrzuceń. Moje pytanie jest następujące, czym taka zmiana czasu może być spowodowana? Na przykład zmianą ustawienia limitu czasu sesji? 

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Współczynnik odrzuceń a średni czas trwania sesji

Profesjonalista ✭ ✭
Powodów może być wiele, powiedź mi, czy może nakładałaś filtr na ruch wewnętrzny? To jednorazowy incydent (1 dzień) czy dzieje się tak od wielu dni? Ustawiałaś filtr na roboty Google? one tak wchodzą i wychodzą przez co tak się dzieje.

Domysłów może być wiele, ale to najbardziej prawdopodobne rozwiązanie.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭
Filtrów nie nakładałam, bo niestety nie mam takich uprawnień na swoim GA. Mam tylko włączone w ustawieniach administracji -> ustawienia widoku -> wykluczenie wszystkich działań znanych robotów. To dzieje się od kilku dni, może tygodnia.

Najlepszy Współtwórca
Marto podaj nazwę strony www - może coś więcej nam to powie.
Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭
Czy w ciągu ostatniego czasu na serwisie zachodziły jakieś poważne zmiany?

Wejdź w analize zachowań użytkowników i oraz pozyskiwanie i sprawdź skąd pochodzi ruch z tak wysokim współczynnikiem odrzuceń.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca
Marta, napisz nam prosze co zmienialas w ustawieniach GA w ostatnim czasie. Wspominalas o zmienie ustawien limitu czasu trwania sesji.. Z reguly czas spada jak rosnie wspolczynnik odrzucen.

Nowicjusz ✭ ✭
W ostatnim czasie nie zmieniałam nic, ostatnia zmiana była w połowie września. Właśnie zmniejszony limit czasu trwania sesji z 30 min googlowskich na 10. Mogło to być tym spowodowane? No właśnie, a czas spada i współczynnik odrzuceń również.

Nowicjusz ✭ ✭
Nie, żadnych działań poważnych, wszystko standardowo. A współczynnik odrzuceń jest ok., pisałam o tym wyżej.

Nowicjusz ✭ ✭

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Z reguły jak czas i współczynnik odrzuceń spada to wynik błędów implementacyjnych.

Tak też jest w tym przypadku. http://scr.hu/0qe0i/khn3h

Widać to również w kodzie strony (67 i 112 linia skryptu).

Odpala się 2 razy Google Analytics i lecą 2 odsłony (jedna po drugiej) przy każdym przeładowaniu strony). Musisz usunąć jeden ze skryptów. Strzelałbym, że w dniu spadków została zainstalowana / skonfigurowana jakaś wtyczka do wordpressa  (np. all in one seo pack?), w której dodałaś ID analyticsa i ona wstawiła drugi skrypt.

Nowicjusz ✭ ✭
I chyba to będzie to! Zaraz sprawdzę. Dzięki

Najlepszy Współtwórca
Bardzo częstym powodem objawów jakie podałaś jest właśnie podwójny kod GA. Emotikon: Szczęśliwy

Jak usuniesz jeden z nich to wszystko powinno wrócić do normy.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

A jak sprawdzić, czy już go nie ma na stronie?

Student ✭ ✭ ✭

Np. za pomocą wtyczki 'Tag Asisstant'.

Poprzednio było tak: https://scr.hu/0qe0i/khn3h
(GA 2krotnie)

Obecnie jest tak: http://scr.hu/0qe0i/fw7cb
(GA 1 raz odpalony, leci jedna odsłona) - więc super extra, działa.

Najlepszy Współtwórca

Zainstaluj na chrome wtyczkę Google Tag Assistante i uruchamiając ją będziesz miała możliwość sprawdzenia jakie kody są wdrożone na stronie.

https://www.google.pl/search?q=google+tag+assistant&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=...

Dominik Myślak