Obecnie 175 forumowiczów jest online
Obecnie 175 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Współczynnik odrzuceń Google Analytics

Student ✭

O współczynnik odrzuceń pytałam już tutaj: https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Filtry-Wykluczenia-Niechcianego/Wspolczynnik-odrzucen-mody...

w tzw. ,,międzyczasie'' przenieśliśmy bloga na hosting wordpress. Czy ustawienia, które wykonałam przez GTM będą działać także na nowym hostingu? Domena i adres strony jest ten sam: www.dpblog.pl

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Współczynnik odrzuceń Google Analytics

Wschodząca Gwiazda
NIe, bo nie przenieśliście kodu GTM do nowego bloga. Macie zaimplementowany wyłącznie kod GA. Adaśko

Student ✭

Panie Adamie, 

czy mógłby mi Pan powiedzieć jak tego dokonać na wordpressie? Byłabym bardzo wdzięczna Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Domniemam, że masz ten kod Emotikon: Bardzo szczęśliwy. Jeżeli tak, to zaloguj się do panelu administracyjnego bloga na WP. Przejdź do zakładki "Wygląd" a później "Edytor". W prawej kolumnie znajdź plik do edycji "header.php". Znajdź w kodzie znacznik <body> i zaraz za nim wklej kod GTM. Kliknij na dole "Zaktualizuj plik". Gotowe :-). Adaśko

Student ✭

Adamie, 

dziękuję za pomoc.

Mój kod wygląda tak. W którym dokładnie miejscu wkleić kod. Za <head> a  przed <body... ?: 

<?php
/**
* The header for our theme.
*
* This is the template that displays all of the <head> section and everything up until <div id="content">
*
* @link https://developer.wordpress.org/themes/basics/template-files/#template-partials
*
* @package Vegetexia
*/

?><!DOCTYPE html>
<html <?php language_attributes(); ?>>
<head>
<meta charset="<?php bloginfo( 'charset' ); ?>">
<link rel="profile" href="http://gmpg.org/xfn/11">
<link rel="pingback" href="<?php bloginfo( 'pingback_url' ); ?>">

<?php wp_head(); ?>
</head>
<body <?php body_class(); ?>>
<?php vegetexia_get_page_preloader(); ?>
<div id="page" class="site">
<a class="skip-link screen-reader-text" href="#content"><?php esc_html_e( 'Skip to content', 'vegetexia' ); ?></a>
<header id="masthead" <?php vegetexia_header_class(); ?> role="banner">
<?php get_template_part( 'template-parts/header/mobile-panel' ); ?>
<?php get_template_part( 'template-parts/header/top-panel' ); ?>
<div class="header-container">
<div <?php echo vegetexia_get_container_classes( array( 'header-container_wrap' ) ); ?>>
<?php get_template_part( 'template-parts/header/layout', get_theme_mod( 'header_layout_type' ) ); ?>
</div>
</div><!-- .header-container -->
</header><!-- #masthead -->

<div id="content" <?php vegetexia_content_class(); ?>>

Wschodząca Gwiazda
Mam tylko małe uzupełnienie do tego, co napisał Adam.
Implementacja GTM'a w WP w taki sposób może skutkować tym, że przy pierwszej aktualizacji motywu plik zostanie nadpisany, a kod kontenera GTM usunięty.
Trzeba mieć tego świadomość przy aktualizacji i w razie potrzeby po aktualizacji znów wstawić kod.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
<body <?php body_class(); ?>> TUTAJ

Wschodząca Gwiazda
Tomek po części masz rację, ale nigdy nie spotkałem się z podmianą pliku header.php w czasie aktualizacji tzw. skórki. A trochę WP postawiłem i aktualizowałem w swoim życiu. Zazwyczaj jest to plik stały, choć pewnie raz na jakiś czas może się zdarzyć to o czym pisałeś. Adaśko

Wschodząca Gwiazda
A ja właśnie dlatego o tym wspomniałem, bo ostatnio jednemu klientowi przestał działać Analytics, bo coś tam zaktualizował w Wordpressie, a miał wstawiony kod kontenera GTM bezpośrednio w pliku header.php Takie rzeczy też się zdarzały innym naszym klientom, jak kod GA był w pliku na sztywno.
Ja tych WP nie instalowałem i nie aktualizowałem więc dokładnie nie wiem od czego to zależy, może to kwestia sposobu instalacji WP lub użytych skórek.
Ale większość różnego typu poradników dotyczących instalowania kodu Analytics lub kontenera GTM wykorzystuje przeróżne wtyczki, a nie bezpośrednią instalację w kodzie pliku header.php
Być może powodem nie jest aktualizacja samego motywu lub Wordpressa tylko np. zmiana skórki na inną.
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭
Przy aktualizacji motywu w WP zawsze mi usuwało modyfikacje (czyli kody GA lub GTM) ze standardowych plików. Jedyna opcja, to używanie motywu potomnego lub tak jak wspomniał Tomasz - wtyczki do wstawiania kodów GA/GTM.