Obecnie 226 forumowiczów jest online
Obecnie 226 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Współczynnik konwersji ecommerce w raporcie niestandardowym

Student ✭ ✭ ✭

Witajcie,

mam problem przy tworzeniu raportów niestandardowych. Często gęsto gdy chcę dodać do grupy danych "Współczynnik konwersji ecommerce", na tej liście go nie maEmotikon: Smutny Natomiast gdy znajdę raport standardowy z tym współczynnikiem, np. Kampanie: Ecommerce i skorzystam z opcji Dostosuj, ta dana już jest ... dziwneEmotikon: Szczęśliwy Czy jest to jakiś bug GA czy może robię coś nie tak?

Dzięki za Waszą pomoc i odpowiedź.

Pozdrawiam, Olek

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: OlekJot
września 2015

Dot.: Współczynnik konwersji ecommerce w raporcie niestandardowym

Najlepszy Współtwórca
@OlekJot tylko niektóre wymiary i metryki mogą być używane razem, aby stworzyć poprawne kombinacje w raportach niestandardowych czy też z wykorzystaniem Google Analytics API.
Lista kombinacji w linku poniżej:
https://developers.google.com/analytics/devguides/reporting/core/dimsmets

Tworzac raport niestandardowy zawezasz sobie opcje dodajac kolejny poziom analizy wymiarow. Wiec ta powyzsza sytuacja moze byc zrodlem problemu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭ ✭ ✭

Tak, i podobnie ma się sprawa dla Kategorii Produktu, jeżeli dodaję go z poziomu Raportu Standardowego: Dostosuj, wszystko działa. Gdy szukam na liście danych, zonk, brakuje tego parametru.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: OlekJot
września 2015

Najlepszy Współtwórca
@OlekJot tylko niektóre wymiary i metryki mogą być używane razem, aby stworzyć poprawne kombinacje w raportach niestandardowych czy też z wykorzystaniem Google Analytics API.
Lista kombinacji w linku poniżej:
https://developers.google.com/analytics/devguides/reporting/core/dimsmets

Tworzac raport niestandardowy zawezasz sobie opcje dodajac kolejny poziom analizy wymiarow. Wiec ta powyzsza sytuacja moze byc zrodlem problemu.

Student ✭ ✭ ✭
Dzięki! W głębi sercaEmotikon: Mrugający spodziewałem się, że Google w jakiś sposób wyfiltrowuje niektóre metryki według pewnego swojego klucza, który nie był mi znanyEmotikon: Szczęśliwy Dzięki za link i listę tych kombinacji.