Obecnie 249 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wizualizacja ścieżek

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Mam taki problem. Mam ustawione dwa cele, do których są wyznaczone ścieżki. Etapy ścieżki w większości kroków są identyczne, różnią się dopiero przy wyborze płatności- płatność online lub za pobraniem. Dane wejściowe są identyczne, jest np. 8 136 osób, potem te dane powinny być identyczne do momentu, kiedy ścieżka zaczyna się różnić. Niestety te dane się różnią już od drugiego kroku.

Tak wygląda ścieżka za pobraniem:

Ścieżka1.jpg

ścieżka2.jpg

A tak wygląda ścieżka zamówienia online.

Ścieżka3.jpg

Ścieżka4.jpg

Dopiero na ostatnim kroku po wyborze płatności zmienia się ścieżka, czyli wszystkie 4 kroki mają identyczne adresy, dopiero adres celu, tutaj miejsce docelowe się różni. Nie wiem skąd wynikają różnice na poszczególnych etapach, zwłaszcza w przypadku ścieżki online, te 2 lub 1 dodatkowe wejściea, tak jakby ktoś dochodził na poszczególnych etapach, tylko dlaczego tego nie ma w ścieżce za pobraniem.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie, jak to interpretować.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila
września 2015

Dot.: Wizualizacja ścieżek

Wschodząca Gwiazda

Kamilio , czy chodzi Ci o tą różnice- czyli np ze na etapie "kasa" w jednym jest o 4 wiecej niz w drugim? ja bym sie takimi nieznacznymi różnicami nie przejmował -jak dobrze obliczyłem te 4 stanowi 0,09% wszystkich osób na tym etapie. Ogólnie analytics bardzie słóży do śledzenia trendow itp a nie samych liczb całkowitych. Jakimiś takimi zupełnie nieznaczącymi różnicami bym sie nie przejmował

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila
września 2015

Wschodząca Gwiazda

Kamilio , czy chodzi Ci o tą różnice- czyli np ze na etapie "kasa" w jednym jest o 4 wiecej niz w drugim? ja bym sie takimi nieznacznymi różnicami nie przejmował -jak dobrze obliczyłem te 4 stanowi 0,09% wszystkich osób na tym etapie. Ogólnie analytics bardzie słóży do śledzenia trendow itp a nie samych liczb całkowitych. Jakimiś takimi zupełnie nieznaczącymi różnicami bym sie nie przejmował

Student ✭ ✭ ✭
Bardzo Ci dziękuję_ maciekef
Już się martwiłam, że źle się coś zlicza. Mam jeszcze pytanie o te oosby dochodzące z prawej strony w zakupach online, to oznacza, że ktoś doszedł na tym etapie, tak? Dlaczego ich nie widać w ścieżce za pobraniem, jak adres url jest taki sam?

Jeszcze ostatnie pytanie, jak chcę zobaczyć ile rzeczywiście osób opuszcza transakcje, to muszę dodać transakcje online i za pobraniem (3616), następnie od sumy transkacji tam gdzie ejst np. więcej (4091) to odjąć, wychodzi, że 475 osób rezygnuje z zakupu.

Wschodząca Gwiazda

Kamilo nie ma sie czym przejmować, takie niewielkie błędy w analytics sie zdarzają. Tak jak już wspominałem bardziej trzeba patrzeć na trendy procenty, a nie same liczby.

Dobrze rozumijesz z tym ,że te ponad 400 osób rezygnujeEmotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭

Wiem, jest to nadal duża strata transakcji. Jednak niestety nie wiem jaka może być tego przyczyna...