Obecnie 211 forumowiczów jest online
Obecnie 211 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Widok danych, a podstrona

Student ✭ ✭

Witam,

posiadam stronę www.firma.pl, na podstronie której przygotownay jest landing page www.firma.pl/strona/lp

Chciałabym analizować dane związane z właśnie landing page.

Czy dobrym pomysłem jest utworzenie w zakładce admin, widoku "www.firma.pl/strona/lp" ?

Wydaje mi się, że dzięki temu będę miała bardziej "czyste" dane.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Widok danych, a podstrona

Wschodząca Gwiazda

Możesz też zamiast tworzyć odrębny widok danych i filtr utworzyć niestandardowy segment, który uwzględni Ci tylko ruch na Twojej LP.

Żeby to zrobić klikasz + Dodaj segment, następnie czerwony przycisk +NOWY SEGMENT z lewej strony wybierasz Zaawansowane->Warunki i tam określasz warunek:

Strona rozpoczyna się od /strona/lp

Zaletą tego rozwiązania jest to, że w ten sposób możesz analizować od razu dane historyczne. Natomiast w przypadku nowego widoku i filtru widok zacznie gromadzić dane od momentu utworzenia.

segment-niestandardowy.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Bedzie OK, ale musisz ustawic filtr na widoku, ktorego zadaniem bedzie uwzglednie ruchu tylko do tego LP.

Jednak zastanow sie jak chcesz generowac ruch i co jest celem Twoich dzialan. Bo mozesz docierac do

Student ✭ ✭
To prosta LP, której celem jest pozyskanie danych z wypełnionego formularza.
Ruch będzie głównie z PPC, sporadycznie z wyników organicznych.
Chciałbym jednak zastosować nowy widok, żeby w prosty sposób analizowac użytkowników na danej podstronie z LP, wydaje mi się, że dzięki temu będzie do wszystko lepiej przefiltrowane.

Najlepszy Współtwórca
Jesli bedziesz celowac w nowych userow to tak Emotikon: Szczęśliwy
Sciezki wielokanalowe beda mowic prawde Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭
Maciek, możesz napisać nieco jaśniej Emotikon: Szczęśliwy
Tzn. w moim przypadku jakie rozwiązanie jest najlepsze ?
Stworzyć ten widok ? Bo nie chce żeby zliczanie konwersji było przekłamane.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie wiem jaki jest cel Twojego LP.
Chodzi o to, ze mozesz bazowac np. na wspolnej grupie uzytkownikow strony i LP, przez co jak bedziesz analizowac konwersje tylko w obrebie LP to moze sie Tobie zatrzec zrodlo pochodzenia konwersji w sciezce wielokanalowej. Bo takie usera mogles/moglas/mogliscie pozyskac juz wczesniej.... No ale ja juz tu brne w kierunek atrybucji...

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda

Możesz też zamiast tworzyć odrębny widok danych i filtr utworzyć niestandardowy segment, który uwzględni Ci tylko ruch na Twojej LP.

Żeby to zrobić klikasz + Dodaj segment, następnie czerwony przycisk +NOWY SEGMENT z lewej strony wybierasz Zaawansowane->Warunki i tam określasz warunek:

Strona rozpoczyna się od /strona/lp

Zaletą tego rozwiązania jest to, że w ten sposób możesz analizować od razu dane historyczne. Natomiast w przypadku nowego widoku i filtru widok zacznie gromadzić dane od momentu utworzenia.

segment-niestandardowy.png

Tomasz Ciepłucha