Obecnie 155 forumowiczów jest online
Obecnie 155 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wiarygodność Google Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Witam ponownie na forum.

Chcę zapytać jeszcze jak jest z wiarygodnością Google Analytics, mam pewne wątpliwości ponieważ udało mi się już wprowadzić na stronę kody śledzące, na żywo widać było, że jestem na mojej stronie, lokalizacja też się zgadzała, a dziś jak włączę statystykę z wczorajszego dnia to nie uwzględnia się moja miejscowość w danych geograficznych w miejscowościach. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale wchodząc na stronę gdzie widać było na żywo moje wejście moje konto było zalogowane.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Zespół F
maja 2016

Dot.: Wiarygodność Google Analytics

Wschodząca Gwiazda
Sprawdź w ustawieniach widoku (Ustawienia widoku znajdziesz na karcie Administracja w Google Analytics) czy masz prawidłowo wybraną strefę czasową.
Jeśli strefa jest poprawna to przeprowadź swój test jeszcze raz.
Czasem po zainstalowaniu kodu śledzącego przez pierwszy dzień nie wszystko działa tak jak należy, ale po kilku dniach na pewno wszystko będzie w porządku i Twoje wizyty będą odnotowywane prawidłowo.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda

Google przypisuje lokalizację po IP, a te niestety nie zawsze są zgodne ze stanem faktycznym. Np wejścia przez komorke często mają przypisane IP warszawskie- to zależy od operatora.

Nowicjusz ✭ ✭
Witam, dziękuję bardzo za odpowiedź.
Natomiast mi chodziło bardziej o to, że na żywo pokazywało mi moje wejście na stronę z lokalizacją np. "Poznań", a później w statystykach nie uwzględniło tego wejścia i jak wchodzę w dane Geograficzne z wczorajszego dnia to nie pokazuje mi żadnego wejścia np. z "Poznania'. Emotikon: Smutny
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Zespół F
maja 2016

Wschodząca Gwiazda
Sprawdź w ustawieniach widoku (Ustawienia widoku znajdziesz na karcie Administracja w Google Analytics) czy masz prawidłowo wybraną strefę czasową.
Jeśli strefa jest poprawna to przeprowadź swój test jeszcze raz.
Czasem po zainstalowaniu kodu śledzącego przez pierwszy dzień nie wszystko działa tak jak należy, ale po kilku dniach na pewno wszystko będzie w porządku i Twoje wizyty będą odnotowywane prawidłowo.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Wielkie dzięki Emotikon: Szczęśliwy