Obecnie 280 forumowiczów jest online
Obecnie 280 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wejścia direct vs referral vs search

Nowicjusz ✭

Witam.

Usiłuję nie zginąć w tłumie konkurencji ze stroną: www.reklamy-arek.pl

Za pomocą serwisu Similarweb porównałem wynik z konkurencją czyzkowski.net: http://bit.ly/2rxeyKo

Pomimo tego, że konkurencja nic nie robi w sieci wynik search wychodzi dla mnie bardzo niekorzystnie: 6% vs 47%

Zakładam, że konkurencja jest po prostu popularna w realu, czyli ludzie po prostu wklepują sekwencję np: czyzkowski agencja, lub coś podobnie.

Lektura jednego z artykułów na forum rozjaśniła mi, jak rozumieć wejścia Direct.

Natomiast nie za bardzo rozumiem na czym polegają wejścia search.

Jakie to rodzaje szukania, czy nazwy, czy domeny, czy rodzaju działalności, słów kluczowych ??

z góry dzięki za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

similarsites.jpg

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Arek R
maj

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Arek, rozważyłbym taką koncepcję, żeby najpierw uzupełnić stronę o adekwatne keywordsy (ale naturalnie, z odmianami - bez wklejania dokładnych, wpisywanych fraz w wyszukiwarkę typu "reklama zewnętrzna Mińsk Mazowiecki"). Następnie poprowadzić sobie co najmniej przez 2-3 miesiące kampanię AdWords. Dzięki temu będziesz mógł jeszcze bardziej dopracować treść swojej strony ponieważ będziesz wiedział które frazy najlepiej konwertują w Twoim przypadku. Dodatkowo (a może przede wszystkim?) szybko zwiększysz ruch z wyszukiwarki - którego Ci brakuje.

Zwróciłbym też uwagę na fakt, że Twój konkurent gromadzi za mało danych w SimilarWeb, abyśmy wiedzieli jaki udział w jego ruchu z wyszukiwarki ma AdWords - nie wiemy zatem dokładnie co jest w tych 47% z Search. 

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda

Search to wejścia po wpisaniu jakieś frazy przez odwiedzajacego w wyszukiwarkach, na którą się wyświetla Twoja strona. Część fraz możesz poznać po połączeniu GA z Search Consol. Więcej na https://support.google.com/webmasters/answer/1120006?hl=pl .

Najlepszy Współtwórca

@Arek R porównaj sobie jakieś frazy kluczowe na jakie możecie się reklamować/pozycjonować w wyszukiwarce i porównaj pozycje Twojej strony i konkurencji. Ewidentnie widać, że Twój konkurent jednak coś robi, ponieważ te wejścia z Search nie biorą się znikąd. 

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dzięki serdeczne.

Wniosek wysnuwam z tego taki, że jeżeli:

- keywordy konkurencji są adekwatne do działalności, czyli np. reklama zewnętrzna, billboardy

- na mojej zaś stronie są jakieś z czapy, np. systemy informacji, prezentery

to wynik search będzie zawsze do bani, bo % ludzi szukających właśnie prezenterów jest znikomy.

Czy tak ??

... moja strona była ulepiona przez laików i muszę ją postawić od nowa, stąd moje zainteresowanie podstawami pozycjonowania Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭

Bardzo, bardzo dzięki Emotikon: Szczęśliwy To mi znacznie ułatwi kompletną przebudowę Emotikon: Szczęśliwy

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Arek R
maj

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Arek, rozważyłbym taką koncepcję, żeby najpierw uzupełnić stronę o adekwatne keywordsy (ale naturalnie, z odmianami - bez wklejania dokładnych, wpisywanych fraz w wyszukiwarkę typu "reklama zewnętrzna Mińsk Mazowiecki"). Następnie poprowadzić sobie co najmniej przez 2-3 miesiące kampanię AdWords. Dzięki temu będziesz mógł jeszcze bardziej dopracować treść swojej strony ponieważ będziesz wiedział które frazy najlepiej konwertują w Twoim przypadku. Dodatkowo (a może przede wszystkim?) szybko zwiększysz ruch z wyszukiwarki - którego Ci brakuje.

Zwróciłbym też uwagę na fakt, że Twój konkurent gromadzi za mało danych w SimilarWeb, abyśmy wiedzieli jaki udział w jego ruchu z wyszukiwarki ma AdWords - nie wiemy zatem dokładnie co jest w tych 47% z Search. 

________
Booguś

Nowicjusz ✭

Booguś , bardzo dziękuję. Właśnie dzięki Wam, będę mógł posługiwać się jakąś strategią, zamiast błądzić po omacku. Pozdro Emotikon: Szczęśliwy