Obecnie 183 forumowiczów jest online
Obecnie 183 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ustalanie godzin przychodzenia raportów z Google Analytics?

T0m
Nowicjusz ✭

Witam,

Czy istnieje możliwość definiowania godzin przychodzenia raportów z GA. Mogę poprosić, żebyście nakierowali mnie gdzie tego szukać?

Pozdrawiam,

Tomek.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Ustalanie godzin przychodzenia raportów z Google Analytics?

Profesjonalista ✭

Może nie najprostszym, ale jedynym jakie mi na tą chwilę przychodzi do głowy rozwiązaniem jest wykorzystanie Google Apps Script. 

Plusy:

• można ustawić wysyłanie maila o określonej godzinie (każdego dnia, raz na m-c, itd) - margines błędu uruchomienia tak ustawionego zadania wynosi +/- 15 min.
  • przy odrobinie chęci i zabawy można sobie wygenerować naprawdę fajny raport (z wykresami, oznaczający automatycznie dane, które spełniają pewne kryteria i innymi wodotryskami)

Minusy:

• trzeba sobie samemu "stworzyć" raport w arkuszu wykorzystując API Analytics więc nie wiem czy to optymalne rozwiązanie problemu w stylu mam raport i chcę go tylko wysyłać o określonej godzinie.

Jeśli chodzi o lekturkę to polecam zacząć od: http://analytics.blogspot.com/2012/08/automate-google-analytics-reporting.html

Jest tam też wspomniany gotowy skrypt, który z pewnością ułatwi zadanie

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Raczej nie ma takiej możliwości.
Tomasz Ciepłucha
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Profesjonalista ✭

Może nie najprostszym, ale jedynym jakie mi na tą chwilę przychodzi do głowy rozwiązaniem jest wykorzystanie Google Apps Script. 

Plusy:

• można ustawić wysyłanie maila o określonej godzinie (każdego dnia, raz na m-c, itd) - margines błędu uruchomienia tak ustawionego zadania wynosi +/- 15 min.
  • przy odrobinie chęci i zabawy można sobie wygenerować naprawdę fajny raport (z wykresami, oznaczający automatycznie dane, które spełniają pewne kryteria i innymi wodotryskami)

Minusy:

• trzeba sobie samemu "stworzyć" raport w arkuszu wykorzystując API Analytics więc nie wiem czy to optymalne rozwiązanie problemu w stylu mam raport i chcę go tylko wysyłać o określonej godzinie.

Jeśli chodzi o lekturkę to polecam zacząć od: http://analytics.blogspot.com/2012/08/automate-google-analytics-reporting.html

Jest tam też wspomniany gotowy skrypt, który z pewnością ułatwi zadanie