Obecnie 108 forumowiczów jest online
Obecnie 108 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

User ID a prawo polskie (tajemnica bankowa)

Nowicjusz ✭

Czołem,

Mam pytanie na temat wdrażania GA w branży finansowej.

1. Czy w kontekście zaostrzonych (w porównaniu do innych biznesów) przepisów odnośnie zasad poufności względem klientów w bankach jest w ogóle możliwe wdrożenie funkcji User ID?

2. Czy sytuacja, w której kod GA nie może być odpalony na stronie logowania nie dyskwalifikuje automatycznie możliwości stosowania User ID w nowym Google Analytics?

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał W
grudnia 2015

Dot.: User ID a prawo polskie (tajemnica bankowa)

Najlepszy Współtwórca
Piona!

Nie studiowalem prawa, ale User ID nie sluzy do identyfikacji osoby z imienia i nazwiska:
https://support.google.com/analytics/answer/3123662?hl=pl

Userd ID nie zadziala bez kodu sledzacego, bo skad Google Analytics ma wiedziec kto sie zalogowal jak nie zobaczymy dalszej interakcji uzytkownika po zalogowaniu - gdzie kodu GA nie bedzie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał W
grudnia 2015

Najlepszy Współtwórca
Piona!

Nie studiowalem prawa, ale User ID nie sluzy do identyfikacji osoby z imienia i nazwiska:
https://support.google.com/analytics/answer/3123662?hl=pl

Userd ID nie zadziala bez kodu sledzacego, bo skad Google Analytics ma wiedziec kto sie zalogowal jak nie zobaczymy dalszej interakcji uzytkownika po zalogowaniu - gdzie kodu GA nie bedzie.

Nowicjusz ✭
Dzięki, to rozwiewa wszystkie moje wątpliwości Emotikon: Szczęśliwy