Obecnie 217 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

UTM a GA

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie, 

Mam kilka pytań dotyczących relacji kampanii marketingowych a GA. Do każdej kampanii robię oddzielny utm, a i tak dane od wydawców np. z bb elements czy adocean różnią się i to bardzo z danymi z GA. Dlaczego w źródle (pozyskiwanie) mam z jednego serwisu np. www.aaaa.pl referral i www.aaaa.pl not set.

Czy znacie serwis mexie.pl lub semalt bo z tamtąd też mam przejścia i to bardzo dużo.

Będę wdzięczna za  za za informacje.

K.Cz.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: UTM a GA

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Hej,

1. Roznice miedzy dwoma narzedziami statystycznymi prawie zawsze beda. Biore sie z roznicy w metodologii zliczania. Dla przykladu: BB Elements czy Adocean zlicza klikniecia, a Analytics wizyty (sesje). Wszystko tez zalezy od sposobu instalacji kodu sledzacego (u Ciebie kod jest poza sekcja HEAD) oraz ustawien Google Analytics.

2. Medium jakim jest referral to odeslanie z domeny, a (not set) to medium, ktore nie zostalo ustawione. Duze prawdopodobienstwo, ze tagowienie linkow jest zle.

3. Semalt to bot. Nalezy wykluczyc z Google Analytics. Pisalismy o tym na forum. Co do mexie.pl nie jestem pewien. Dlatego zobacz z jakich stron do Ciebie linkuja w ramach mexie.pl. Kliknij w raporcie odeslan mexie.pl / referral i dalej zobaczysz podstrony z ktorym do Ciebie ludzie powinni wchodzic. Zweryfikuj to czy to prawda i w ten sposob poznasz odpowiedz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Hej,

1. Roznice miedzy dwoma narzedziami statystycznymi prawie zawsze beda. Biore sie z roznicy w metodologii zliczania. Dla przykladu: BB Elements czy Adocean zlicza klikniecia, a Analytics wizyty (sesje). Wszystko tez zalezy od sposobu instalacji kodu sledzacego (u Ciebie kod jest poza sekcja HEAD) oraz ustawien Google Analytics.

2. Medium jakim jest referral to odeslanie z domeny, a (not set) to medium, ktore nie zostalo ustawione. Duze prawdopodobienstwo, ze tagowienie linkow jest zle.

3. Semalt to bot. Nalezy wykluczyc z Google Analytics. Pisalismy o tym na forum. Co do mexie.pl nie jestem pewien. Dlatego zobacz z jakich stron do Ciebie linkuja w ramach mexie.pl. Kliknij w raporcie odeslan mexie.pl / referral i dalej zobaczysz podstrony z ktorym do Ciebie ludzie powinni wchodzic. Zweryfikuj to czy to prawda i w ten sposob poznasz odpowiedz.

Wschodząca Gwiazda
"Serwisy" o jakich piszesz to boty, które ze statystyk warto wykluczać bo strasznie je zaśmiecają. Tutaj znajdziesz nawet większa liczbę winowajców: https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Wykluczenie-simple-share-b...

Natomiast dane od wydawców zawsze będą się różnić bo Analytics inaczej zbiera i przetwarza dane, a wydawcy inaczej. Pytanie jak duże są te różnice?