Obecnie 324 forumowiczów jest online
Obecnie 324 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Tylko 10% danych z Adwords trafia do Analytics

Student ✭ ✭ ✭

Witajcie!

Mam problem z widocznością danych w GA. Konta Adwords i GA są połączone, żadnych błędów, status: "Dane pomiędzy kontami są przekazywane poprawnie", tagowanie jest włączone, nie mam włączonych żadnych filtrów, widok danych jest tylko jeden. Niestety w GA jest tylko 10% danych z Adwords'a - 27 uruchomiłem kampanię Produktową - jej nie ma w ogóle w GA.

Dodam że kod śledzenia to UA i jest odpowiednio wdrożony...

Screen z Adwords:

Adwords

Screen z Analytics: 

Analytics

Co może być tego powodem? Dodam że ruch z pozostałych źródeł wygląda ok (organic, porównywarki cenowe, kampanie itd).

Sprawdziłem wszystko "8 razy" i nie mogę dojść do przyczyny takiej sytuacji. Strasznie duszno tutaj w Krakowie Emotikon: Język

Pozdrawiam,
Marcin Zięba
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin Zięba
września 2015

Dot.: Tylko 10% danych z Adwords trafia do Analytics

Najlepszy Współtwórca
Sprawdz czy parametr gclid na kazdym adresie docelowym jest dodawany i zaden .htaccess go nie ucina.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin Zięba
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Sprawdz czy parametr gclid na kazdym adresie docelowym jest dodawany i zaden .htaccess go nie ucina.

Profesjonalista ✭
Dosyć duża rozbieżność kliknięcia vs sesje ale bierzesz pod uwagę np to?
https://support.google.com/analytics/answer/1257084?hl=pl#clicks_vs_sessions

Jeśli tak jak pisze Maciek nie masz jakichś dziwnych historii z przekierowaniami (i ucinaniem parametru gclid) może trzeba zweryfikować ilości kliknięć na unikalnego użytkownika.

Student ✭ ✭ ✭
1. Nieprawidłowe kliknięcia? (chociaż napewno nie w takiej skali)
2. Link monitorujący - Sprawdź czy jest poprawnie skonfigurowany (lepiej gdy go niema niż gdy jest błędny)

Nowicjusz ✭
Marcin, czy już jest ok? Czy faktycznie chodziło o gubione parametry?
Ja borykam/borykałem się z problemem dużych rozbieżności pomiędzy liczbą klików deklarowanych przez AdWords a ilością sesji w Analytics. Teraz jest lepiej, ale wyszło na to, że chyba po prostu nie zawsze kod Analytics zdąży się załadować zanim użytkownik opuści stronę.
(kod analytics.js wdrożony poprzez GTM zgodnie z zaleceniami na początku body)

Student ✭ ✭ ✭
Macieju, u mnie wszystko ok - okazało się że strona nie przyjmowała parametru gclid .
Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Najlepszy Współtwórca
Dobrze slyszec.
A jednak Emotikon: Szczęśliwy