Obecnie 321 forumowiczów jest online
Obecnie 321 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Testowe dokonywanie konwersji

Nowicjusz ✭

Witam, 

Mam eksperyment, którego celem jest wysłanie formularza na stronie. Podczas działania eksperymentu, muszę czasem nanieść pewne zmiany w pliku php, który jest odpowiedzialny za przesłanie formularza. Niestety takie zmiany wymagają potem przetestowania czy wszystko działa prawidłowo. 

W związku z tym mam pytanie, czy istnieje jakiś sposób na to, aby przetestować wysłanie formularza, ale w taki sposób, aby te konwersje nie były zliczane w eksperymencie (żeby nie psuć właściwych wyników)?

Pozdrawiam

Kasia

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kasia W
czerwca 2016

Dot.: Testowe dokonywanie konwersji

Wschodząca Gwiazda
Możesz sobie otagować linka, wykluczyć filtrem ruch zgodnie z tym otatgowaniem i przez otagowany link wchodzić i robić co tam potrzebujesz

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Kasiu tak naprawdę powinnaś zacząć od nowa eksperyment po każdej zmianie. Każda zmiana może przynieść jakiś efekt ( lepszy lub gorszy) ale do końca nie będziesz wiedziała jaki, bo wszystko masz w jednym eksperymencie. Pozdrawiam Adaśko

Nowicjusz ✭
Dziękuję za odpowiedź. Jednak mnie chodzi o takie zmiany, które w żaden sposób nie są widoczne dla użytkownika i nie powinny mieć wpływu na efekty. Zależy mi na sprawdzeniu czy wszystko na stronie działa prawidłowo, najlepiej w taki sposób żeby Google Analytics nie wiedział, że dokonano konwersji. Czy istnieje na to jakiś sposób?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kasia W
czerwca 2016

Wschodząca Gwiazda
Możesz sobie otagować linka, wykluczyć filtrem ruch zgodnie z tym otatgowaniem i przez otagowany link wchodzić i robić co tam potrzebujesz

Nowicjusz ✭
Dziękuję bardzo. Dokładnie o coś takiego mi chodziło.
Pozdrawiam Kasia