Obecnie 355 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ten sam problem u mnie.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

U mnie również pojawił się ten sam problem

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/%C5%9Aledzenie-nie-zainsta...

i cieszę się, że udało mi się znaleźć ten temat, bo wstawienie starego kodu od razu pomogło. Czy komuś udało się już znaleźć rozwiązanie tego problemu, nie wymagające używania starego kodu?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Ten sam problem u mnie.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Google Analytics Universal (GAU) pomimo bycia w fazie beta, nie znaczy ze jest gorszy. Dziala tak samo dobrze jak klasyczny Google Analytics, ale obecnie bez dodatkow takich jak np. remarketing czy demografia. 

To na co nalezy zwrocic uwage instalujac GAU to przede wszystkim czy domena w kreatorze tworzenia uslugi GUA zostala poprawnie wprowadzona. Jeszcze nie tak dawno dla Google liczylo sie samo UA, a od momentu wprowadzenia GUA w becie, powiazanie UA z domena. To co ostatnio zauwazylem to nawet klasyczna wersja GA wymaga poprawnego podania domeny w ustawieniach widoku, bo np. raport Analytics w tresci strony przestaje dzialac Emotikon: Mrugający

Kod GATC z unikalnym UA tworzy sie pod konrektna wersje uslugi Google Analytics (Klasyczna lub Universal). Jesli instalujesz na stronie klasyczny kod Google Analytics, aby zaczac uzywac wersji Universal musisz zmigrowac specjalnym kreatorem na poziomie uslugi do Google Analytics Universal.

Krzysiek RLSA chyba nie bedzie dzialac na ciachach double clickowych.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Stare nie zawsze oznacza gorsze.

Nowy kod to Uniwersal Analytics (analytics.js), działa cały czas w fazie beta i może sprawiać problemy. Decydując się na niego nie skorzystasz np. z remarketingu Analytics czy remarketingu na wyszukiwarkę (RLSA) link

ga.js (standardowy Analytics) w tej chwili jest lepszym rozwiązaniem. Stabliny, dopracowany, dojrzały.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Google Analytics Universal (GAU) pomimo bycia w fazie beta, nie znaczy ze jest gorszy. Dziala tak samo dobrze jak klasyczny Google Analytics, ale obecnie bez dodatkow takich jak np. remarketing czy demografia. 

To na co nalezy zwrocic uwage instalujac GAU to przede wszystkim czy domena w kreatorze tworzenia uslugi GUA zostala poprawnie wprowadzona. Jeszcze nie tak dawno dla Google liczylo sie samo UA, a od momentu wprowadzenia GUA w becie, powiazanie UA z domena. To co ostatnio zauwazylem to nawet klasyczna wersja GA wymaga poprawnego podania domeny w ustawieniach widoku, bo np. raport Analytics w tresci strony przestaje dzialac Emotikon: Mrugający

Kod GATC z unikalnym UA tworzy sie pod konrektna wersje uslugi Google Analytics (Klasyczna lub Universal). Jesli instalujesz na stronie klasyczny kod Google Analytics, aby zaczac uzywac wersji Universal musisz zmigrowac specjalnym kreatorem na poziomie uslugi do Google Analytics Universal.

Krzysiek RLSA chyba nie bedzie dzialac na ciachach double clickowych.