Obecnie 267 forumowiczów jest online
Obecnie 267 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Szybkie wyszukanie statystyk danej podstrony

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Musze przeanalizować dane z dwóch podstron w pewnym serwisie. Dane które mnie obchodza muszą pochodzić z odpowiedniej ścieżki i chciałbym zliczyć dane( kliknięcia ) własnie tam. Czy ktoś mi podpowie gdzie znajde to w GA?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz A
września 2015

Dot.: Szybkie wyszukanie statystyk danej podstrony

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

najprościej:
Zachowanie -> Zawartość witryny -> Wszystkie strony
- dodaj sobie wymiar dodatkowy: zachowanie -> ścieżka poprzedniej strony

później filter zaawansowany gdzie ustawisz: uwzględnij, strona i podasz dwie podstrony
oraz uwzględnij, ścieżka poprzedniej strony i ustawiasz dopasowanie ścisłe /

--edit

jak będziesz dodawał podstrony to rób to za pomocą: dopasowanie do wyrażeń regularnych i poszczególne podstrony rozdzielaj | tak jak na poniższym screenie bo inaczej nie bardzo zadziała

filtr.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭

tam masz pole do filtrowania i link zaawansowane. W zaawansowanym filtrowaniu możesz dodać ile chcesz podstron

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Raport, o który pytasz znajduje się w Zachowanie -> Zawartość witryny -> Wszystkie strony.

Żeby zobaczyć strony na określonej przez Ciebie ścieżce musisz założyć zaawansowany segment, w którym określisz Sekwencje na warunku przepływu użytkowników między stronami + Warunek określający dwie strony, które chcesz przeanalizować.

Nowicjusz ✭ ✭
Wszystko jasne, tylko jak mam odnaleźć daną ścieżkę ? W gąszczu tych wszystkich opcji strasznie się pogubiłem....

Najlepszy Współtwórca
Uscislijmy zatem co masz na mysli piszac sciezka? Chodzi o zrodla ruchu, ktore kieruja na te strone czy tez chodzi o sciezke jak poruszaja sie po Twojej stronie uzytkwonicy nim dotra na analizowane przez Ciebie podstrony?

Nowicjusz ✭ ✭
Potrzebuję bardzo proste dane ( kliknięcia) z pewnego miejsca na stronie ( strona główna) które przekierowuje do podstrony ( prezentacja ogłoszenia) do którego można dojśc na wiele innych sposobów, lecz ineteresują mnie dane z odpowiedniego miejsca czyt strona główna.

Potrzebuje po prostu porównać dwa ogłoszenia a ściślej kliknięcia w te ogłoszenia ze strony głównej. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem mniej więcej o co mi chodzi Emotikon: Szczęśliwy
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz A
września 2015

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

najprościej:
- dodaj sobie wymiar dodatkowy: zachowanie -> ścieżka poprzedniej strony

później filter zaawansowany gdzie ustawisz: uwzględnij, strona i podasz dwie podstrony
oraz uwzględnij, ścieżka poprzedniej strony i ustawiasz dopasowanie ścisłe /

--edit

jak będziesz dodawał podstrony to rób to za pomocą: dopasowanie do wyrażeń regularnych i poszczególne podstrony rozdzielaj | tak jak na poniższym screenie bo inaczej nie bardzo zadziała

filtr.jpg

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

bez tytułu.JPG

Jestem w tym momencieEmotikon: Szczęśliwy Dalej nie kumam...sorry za ułomnośc ale to moje poczatki z GA.

Ok działam dalej

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Tylko nie rozumiem, co mam wpisać w tych polach gdzie u Ciebie jest kontakt|ppc . Czy ja mam tam wkleić linki ? do podstron?

Wszystko już jasne

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

W Stronie podajesz 2 URL analizowanych ogłoszeń (najelpej jako wyrażenie regularne), a jako Ścieżka poprzedniej strony podajesz URL strony głównej.

Nowicjusz ✭ ✭
Już wszystko wiem. Lecz chyba nie mam możliwości mierzyć tych statystyk... Ten serwis jest dziwnie zaprojekotwany,

Jest to serwis z ogłoszeniami nieruchomości. Strona główna przedstawia ogłoszenia zależnie na którym regionie województwie wyszukiwałem poprzednio ogłoszeń.

Np.: Ktoś wchodzi na stronę główną http://tabelaofert.pl/. Używa wyszukiwarki, wpisuje woj. dolnośląskie ( te które mnie interesuje), przegląda wyniki wyszukiwań, lecz stwierdza że się cofnie do wyszukiwarki ( strona główna) skrypt zapamiętuje gdzie szukał i w tym momencie docelowo na stronie głównej pojawiają się mu te ogłoszenia tylko z woj w którym szukał. W tym rzecz że te url strony głównej niczym się nie różnią np. mazowieckie czy dolnośląskie.

Reasumując wypełniając okienka tak jak mi polećiliście nie otrzymuje wyników.

Macie jakieś pomysły? Jest to dość skomplikowane, i nie wiem czy wytłumaczyłem mój problem.

Profesjonalista ✭
Musimy niestety postraszyc wyrażeniami regularnymi. Warunku strona i strona nic nie spełni dlatego musi być lub | a to da się zrobić tylko za pomocą wyrażeń w tym miejscu

Najlepszy Współtwórca
Masz ustawione sledzenie wyszukiwania wewnetrznego?

Nowicjusz ✭ ✭
W końcu udało mi się do rozgryźć z waszą pomocą. Dziękuje