Obecnie 199 forumowiczów jest online
Obecnie 199 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Strona źródłem odwiedzin dla samej siebie

Nowicjusz ✭

Mam taką sytuację:

strona: strona.pl

Kiedy wchodzę w źródła odwiedzin, mam tam:

strona.pl

kategoria.strona.pl

kategoria2.strona.pl itp

Ruch z tych źródeł stanowi ponad 80%. W jaki sposób to rozumieć? Czy powinnam to odfiltrować? A może coś innego jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Strona źródłem odwiedzin dla samej siebie

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Twoj Analytics zlicza Tobie ruch w ramach subdomen w ramach Twojej domeny glownej. Nie wiem jak masz zaplanowana architekture informacji w swojej przestrzeni webowej, ale co do zasady tak nie powinno byc.

Powinnas odfiltrowac subdomeny albo je wykluczyc. Przede wszystkim, zeby Tobie doradzic 100% rozwiazanie potrzebujemy poznac URL Twojej strony.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Twoj Analytics zlicza Tobie ruch w ramach subdomen w ramach Twojej domeny glownej. Nie wiem jak masz zaplanowana architekture informacji w swojej przestrzeni webowej, ale co do zasady tak nie powinno byc.

Powinnas odfiltrowac subdomeny albo je wykluczyc. Przede wszystkim, zeby Tobie doradzic 100% rozwiazanie potrzebujemy poznac URL Twojej strony.

Wschodząca Gwiazda
Pomocny w zdiagnozowaniu problemów z odesłaniami z własnej domeny może być ten artykuł pomocy: https://support.google.com/analytics/answer/3198398?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
@Tomasz - już siadam do lektury. Dzięki wielkie!
@Mateusz - czy w związku z tym ruch z tej tych źródeł to w rzeczywistości nie są użytkownicy serwisu? Chodzi mi o określenie ilu tak w rzeczywistości osób wchodzi na stronę. Czy ruch z tych stron powinnam uwzględniać?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Ruch ze wskazanych stron to pewnie w wiekszosci ludzie. Problem polega na tym co te dane z soba reprezentuja i dlaczego sie tak zbieraja jak sie zbieraja. Bez URL Twojej strony to gdybanie. Nie wiem kim jest Mateusz Emotikon: Mrugający