Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Strona wizerunkowa, e-sklep, kampanie a liczenie konwersji

Nowicjusz ✭

Cześć, 

Przeglądnąłem klika tematów jednak żaden nie pasował w 100% do mojej sytuacji: 

1) Jest strona wizerunkowa xyz.pl 

2) Jest sklep pod subdomeną sklep.xyz.pl 

3) Wiele transakcji w sklepie pochodzi ze strony wizerunkowej 

4) Niektóre kampanie prowadzą do strony wizerunkowej 

5) Czy jestem w stanie wygenerować raport który powiążę konwersje ze sklepu z źródłem odwiedzin strony wizerunkowej? 

6) Jak wygenerować raport ze źródłem pierwszego kontaktu klienta który dokonał konwersji? 

Dziękuję za pomoc!

Maciej

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Strona wizerunkowa, e-sklep, kampanie a liczenie konwersji

Najlepszy Współtwórca

Nowicjusz ✭
Ok a jak sprawdzić pierwsze źródło konwersji?

Najlepszy Współtwórca
W Google Analytics w sidebarze z lewej strony wybierz "Konwersje", a tam sekcje "Sciezki wielokanalowe" i dalej raport "Najwazniejsze sciezki konwersji" i przelacz sie na zrodlo / medium.

Student ✭ ✭
@Maciej D

w rozwiązaniu Maćka Lewińskiego widzisz wszystkie ścieżki, które nie do końca podadzą dane wydaje mi się, że potrzebujesz. U Maćka zobaczysz ścieżki z pierwszym źródłem czyli np.
direct -> organic
organic -> referral -> display
direct -> referral

A jak rozumiem chcesz mieć dokładną ilość directów, organików itd ?

To w tym wypadku wykorzystałbym Konwersje -> Atrybucja Konwersji -> Porównanie modeli atrybucji, dalej ustawiasz czas przed konwersją, zmieniasz model na "Pierwsza interakcja", a następnie wymiar na medium lub źródło / medium.
Te wartości są wartościami pierwszymi kontaktami użytkowników z witryną w których dojdzie do konwersji.

SH