Obecnie 179 forumowiczów jest online
Obecnie 179 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Średnia szybkość wczytywania strony -jaki wynik jest ok?

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć,

ostatnio analizowałam zakładkę, którą dotychczas się nie interesowałam - sugestie dotyczące szybkości. Średni czas wczytywania głównej strony mojego Forum wynosi 2,71 s. To dużo czy znośnie? Pytam ponieważ dostałam 4 sugestie dotyczące szybkości strony i nie wiem czy je zgłaszać do programisty i naprawiać (są związane z wyeliminowaniem blokującego renderowanie kodu JavaScript i CSS, zmniejszeniem w ogóle JavaScript, zoptymalizowaniem obrazów i wykorzystaniem pamięci podręcznej przeglądarki).

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Forum A
czerwca 2016

Dot.: Średnia szybkość wczytywania strony -jaki wynik jest ok?

Najlepszy Współtwórca
No rewelacji nie ma i są rzeczy, które można poprawić. Wskazówki są jasne.
Możesz skorzystać jeszcze z innego narzędzia gdzie dostaniesz dodatkowe informacje.
https://tools.pingdom.com/

Moim zdaniem warto poprawiać.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Jeśli tylko masz możliwość przyspieszyć uruchamianie strony, to postaraj się to zrobić. Czasem same obrazki są już przeszkodą, bo użytkownicy wrzucają bardzo ciężkie grafiki.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Google Analytics wyświetla dane o szybkości pochodzące z narzędzia:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Skorzystaj z tego narzędzia aby zobaczyć konkretne wskazówki optymalizacji dla konkretnych podstron.
W raz z nimi otrzymasz gotowe rozwiązania dla webmastera.

Nowicjusz ✭ ✭
Własnie na tej stronie wygenerowałam wskazówki - przekazałam webmasterowi - usłyszałam, że wynik nie odbiega od wyników stron wp.pl, rmf.fm, onet.pl Emotikon: Mrugający i lekka konsternacja nastąpiła Emotikon: Szczęśliwy nie wiem czy to odpowiednie odniesienie, mała stronkę porównywać do takich molochów.

Najlepszy Współtwórca
Nie jest ważna wielkość serwisu a doznania użytkownika jakie będzie miał "obcując" z Twoją witryną. Im wrażenia lepsze tym efekty lepsze.
Nie twierdzę, że zawsze jest to łatwe lub szybkie ale jest o co walczyć, zarówno jeśli chodzi o odczucia i zachowanie użytkownika jak i parametry kampanii (WJ i jego konsekwencje).
Nie znam wyników ale nie daj się zbyć Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Forum A
czerwca 2016

Najlepszy Współtwórca
No rewelacji nie ma i są rzeczy, które można poprawić. Wskazówki są jasne.
Możesz skorzystać jeszcze z innego narzędzia gdzie dostaniesz dodatkowe informacje.
https://tools.pingdom.com/

Moim zdaniem warto poprawiać.