Obecnie 252 forumowiczów jest online
Obecnie 252 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sprawdzanie ruchu na blogu oraz wejść na stronę z bloga.

Nowicjusz ✭

Witam,

na wstępie zaznaczę, że nie jestem pozycjonerem i nie znam specjalnie dobrze analitics-a.

Zacznę od przedstawienia struktury strony do analizy:

link do głównej -> www.strona.pl

link do bloga -> www.strona.pl/blog  czyli blog jest jakby podstroną całej sitryny

link do wpisów -> www.strona.pl/blog/wpis1

Chciałbym sprawdzić ile osób w sumie odwiedziło bloga oraz wpisy, ponieważ w zakładce zachowanie nie mam sumy, a jedynie wejścia na każdy link z osobna. Chciałbym również sprawdzić ile osób z bloga/dowolnego wpisu weszło na stronę główną

Z góry dziękuje za podpowiedzi Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Sprawdzanie ruchu na blogu oraz wejść na stronę z bloga.

Najlepszy Współtwórca

Zrzut ekranu 2017-05-04 o 07.32.14.png

W polu z lupą, tam gdzie jest napis "zaawansowane" wpisz blog i nacisnij Enter. 

P.S. Nie trzeba byc pozycjonorem by znac GA Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭

Łatwiejsze niż myślałem Emotikon: Szczęśliwy a ja kombinowałem po nazwie hosta itd..

a jak można sprawdzić ile osób weszło z podstrony blog lub dowolnego posta na stronę główną ?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

IMHO najprosciej wejdz do raportu Zachowanie -> Zawartosc witryny -> Wszystkie strony i tam nad wykresem kliknij w "Podsumowanie nawigacji".

Oczywiscie jest milion innych sposobow na znalezienie odpowiedzi na Twoje pytanie w GA Emotikon: Szczęśliwy

BTW zalezy Tobie na mierzeniu ilosci Uzytkownikow, Sesji czy Odslon? Bo kzde znaczy co innego. 

Jesli chcesz mierzyc Uzytkownikow wejdz w Segmenty. Stworz Nowy segment. Wybierz zaawansowe "Sekwencja" i w krokach podaj odpowiednie warunki:

Zrzut ekranu 2017-05-04 o 08.52.50.png

Z prawej strony segmentu posznasz liczbe sesji i Uzytkownikow spelniajacych Twoje kryteria.