Obecnie 334 forumowiczów jest online
Obecnie 334 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sprawdzanie kmpanii GDN i remarketingowej w GA

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie, 

pracuję w firmie, która prowadzi sklep internetowy. Dla tej firmy rozpoczęłam kampanię GDN i remarketing. Założyłam konto AWords itp. Agencja reklamowa prowadzi dla ww. firmy kampanię Google Zakupy i remarketing i ma połączone swoje konto AdWords z GA. Ja zapomniałam to zrobić. Teraz przygotowuję raport i o ile w koncie AdWords mam wszystkie dane to nie umiem tej kampanii znaleźć w GA? Czzy ktoś mi pomoże. Szukam w pozyskiwanie > Źródło/Medium> i wodzę GOOGLE/CPC ale rozumiem, że tutaj jest nie tylko moja kampania ale również tej agencji.

Nie zrobiłam też utmów więc nie mogę sprawdzić w pozyskiwanie > kampanie,

A konto mam nie połączone więc w pozyskiwanie> AdWords> Kampanie tez mojej kampanii nie ma 

Proszę o pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: Sprawdzanie kmpanii GDN i remarketingowej w GA

Wschodząca Gwiazda
Są, ale pod warunkiem że było włączone na koncie automatyczne tagowanie. Jeżeli nie było i linki nie były otagowane utm'ami wówczas wejścia z płatnych wyników wyszukiwania widnieją jako google/organic, a wejścia z reklam w GDN'ie będą chyba widoczne jako zwykłe odnośniki (Referral w domyślnym grupowaniu kanałów).
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Niepotrzebnie zakładasz nowy wątek do tego samego tematu,
Jeżeli masz niepołączone konta AdWords i Analytics to niestety danych mieć nie będziesz. Nie da się ich odtworzyć wstecz.

Po połączeniu kont zaczną się zbierać prawidłowe dane o prowadzonych przez Ciebie kampaniach.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
a dane źrodlo > i mam google CPC, czy to nie sa wszystkie kampanie Googlowskie?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Wschodząca Gwiazda
Są, ale pod warunkiem że było włączone na koncie automatyczne tagowanie. Jeżeli nie było i linki nie były otagowane utm'ami wówczas wejścia z płatnych wyników wyszukiwania widnieją jako google/organic, a wejścia z reklam w GDN'ie będą chyba widoczne jako zwykłe odnośniki (Referral w domyślnym grupowaniu kanałów).
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Bardzo dziękuję za informację i cierpliwość Emotikon: Szczęśliwy