Obecnie 227 forumowiczów jest online
Obecnie 227 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Spadek wejść na stronę z wyszukiwarki - powielające się parametry

Nowicjusz ✭

Witam wszystkich,

Zaobserwowałem na swoim koncie google analytics duży spadek wejść na stronę (www.jakzdrowozyc.pl) z wyszukiwarki. Spadek nastąpił dnia 27 maja i utrzymuje się do dziś. Z dnia na dzień wszystkie moje najlepsze frazy zaczęły się gorzej pozycjonować.

Szukając przyczyny zauważyłem, że dokładnie tego samego dnia utworzyłem w google analytics nowe konto. Spowodowane to było tym, że na starym koncie zniknęły mi dane (nie wiem dlaczego) i nie potrafiłem sobie poradzić z przyczyną, więc utworzyłem nowe konto, z nowym identyfikatorem konta. Połączyłem to konto z moją witryną i zacząłem zbierać dane od początku. Starego konta nie usunąłem. Od tego dnia moje statystyki wejść z google spadły o połowę, moje artykuły zaczęły się gorzej pozycjonować w wynikach wyszukiwania. 

Wydawało mi się, że to tylko konto do zbierania statystyk i utworzenie nowego konta nie wpłynie na pozycjonowanie mojej strony.

Inną przyczyną spadku pozycjonowania może być komunikat (taki z żółtym wykrzyknikiem), który dla tego nowego konta pojawia mi się w google analytics:

"Powielające się parametry kampanii

W usłudze http://jakzdrowozyc.pl rejestrowane są działania z parametrami utm_medium z identycznym tekstem, ale inną wielkością liter."

Kliknięcie w "dostosuj filtry" kieruje mnie do filtrów, ale nie mam utworzonych żadnych filtrów. Nie wiem jak pozbyć się tego komunikatu i jak naprawić problem. 

Czy komunikat o powielających się parametrach kampanii może być przyczyną spadku pozycjonowania?
Co muszę zmienić, aby zlikwidować ten komunikat?

Dziękuję,
Tomek
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Spadek wejść na stronę z wyszukiwarki - powielające się parametr

Najlepszy Współtwórca
Tomku,

Google Analytics nie ma zadnego powiazania z ruchem google / organic (SEO aka. pozycjonowaniem). To ze masz nowe konto Google, czy tez Google Analytics nie jest gorzej oceniane przez silnik wyszukiwarki. Problem lezy gdzie indziej.

Odwiedz zaprzyjaznione forum dla webmasterow: https://productforums.google.com/forum/#!forum/webmaster-pl