AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 195 forumowiczów jest online
Obecnie 195 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie wysyłki formularza (zdarzenie)

Student ✭

Witam

Mam może dość podstawowe pytanie odnośnie śledzenia zdarzeń...

Natomiast przeglądam wątki na forum i już trochę się pogubiłam, stąd byłabym wdzięczna za wskazówki w tym temacie. Emotikon: Szczęśliwy

Ustawiłam śledzenie wysyłki formularza jako zdarzenie w Google Analytics. Na stronie www, w ustawieniach formularza Contact Form 7 został dodany fragment kodu odpowiadający za wywołanie zdarzenia.

Niestety wysyłka formularza nie jest odnotowywana.

Czy przyczyną może być to, że na stronie jest wdrożony Google Tag Manager, czy to jest niezależne i samo ustawienie zdarzenia w Analytics jest wystarczające?

Drugie pytanie - czy zamiast modyfikacji kodu Contact Form 7, lepiej odpowiednio zmienić kod przycisku wysyłającego formularz?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: Śledzenie wysyłki formularza (zdarzenie)

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Jeśli Google Analytics jest wdrożony przez Tag Managera to nie możesz wstawić kodu śledzącego zdarzenie na stronę w stylu ga('send','event', ... ) bo ten kod nie zadziała.
Jeśli ten kod wstawiłaś do komunikatu po wysyłce formularza to zmień go na coś takiego:

<script>

dataLayer.push({'event':'formularz'});

</script>

(tak samo jeśli zmodyfikowałaś kod .js formularza, tylko wówczas już bez tego <script> i </script>)

a następnie w GTM dodaj niestandardowe zdarzenie "formularz", które z kolei będzie wyzwalać tag Google Analytics śledzący zdarzenia.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: Śledzenie wysyłki formularza (zdarzenie)

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Jeśli Google Analytics jest wdrożony przez Tag Managera to nie możesz wstawić kodu śledzącego zdarzenie na stronę w stylu ga('send','event', ... ) bo ten kod nie zadziała.
Jeśli ten kod wstawiłaś do komunikatu po wysyłce formularza to zmień go na coś takiego:

<script>

dataLayer.push({'event':'formularz'});

</script>

(tak samo jeśli zmodyfikowałaś kod .js formularza, tylko wówczas już bez tego <script> i </script>)

a następnie w GTM dodaj niestandardowe zdarzenie "formularz", które z kolei będzie wyzwalać tag Google Analytics śledzący zdarzenia.

Tomasz Ciepłucha